çalıştığımız küçük işleri profesyonel cv'mize ekliyor muyuz?

Merhaba,

Bir iş başvurusu için CV hazırlamam gerekiyor ancak bazı şeyler kafama takıldı.

Babamın 3 şubeli bir süper marketi vardı ben doğduğumda ve kendimi bildim bileli burada çalışırım. Lise çıkışları, boş vakitlerim ve üniversite okurken memlekete geldiğim zamanlarda hep burada çalıştım.

Bunun yanında üniversite okurken çalıştığım 6-7 kafe ve kendi açtığım 4-5 ay iş yapmış bir organizasyon şirketi (ofisi, çalışanları falan var ancak resmiyette yok) vardı.

Şimdi bunları profesyonel CV'me yazsam mı bilemedim. Yazmak biraz komik gibi geldiği için daha önce hiç yazmamıştım ancak arkadaşlarım yaz diyor.

Sizce bunlar CV'ye yazılır mı?

Yaz bence, sonuçta deneyimin her türlüsü iyidir; ne kadar çalışkan bir insan olduğunu da gösterir hem.

  • lolita  (24.08.15 20:53:06)
ilgisiz seyleri yazma. cv yaptigin her seyin ozeti degil. sadece alakali ve basvurunu destekledigini seyleri yaz. tabi supermarkette calismak bana musteri iliskilerini ve hizli dusunmeyi ogretti seklinde kotarirsan onu da yazabilirsin, vs vs.

  • hot potato  (24.08.15 20:55:52)
-babanın marketini 'üst düzey bir market zincirinde çalıştım' olarak yaz

-6-7 kafeyi 'birçok restaurant... 'olarak yaz

-o ofisi de buna benzer şekilde yaz.

bence.
  • kupigometa  (24.08.15 21:00:56 ~ 21:01:17)
şirketlerin bir kısmı gönüllü çalışmayı olumlu bulurlar. bu kategoride de yazabilirsin.

  • yüzyıllık yalnızlık  (24.08.15 21:23:40)
cv'ye bakacak kisinin yerine kendini koyarak yaz. o isleri yazmak basvuracagin isi almani saglayacak mi? eger basvuracagin isle dogrudan iliskili degilse disarida birakmak daha dogru olabilir. cok sayida, kisa sure calisilmis, fazla vasif gerektirmeyen (yanlis anlasilmasin is kolay demiyorum ama markette calismak icin 4 senelik universite gerekmiyor) isler karsida "bu adam hic bir yerde dikis tutturamiyor" ya da "ayran gonullu bir oraya geciryor, bir buraya geciyor. alirsak 3-5 ay sonra gider mi?" biciminde sorular sordurabilir.

  • shadayim  (25.08.15 08:38:34)