2. yüksek lisans - askerlik tecili ve kyk bursu sorunsalı

yurtdışında tarih bölümünde yüksek lisans bitirdim. sakarya üniversitesinde kayıt açmıştım sonra dondurdum o kaydı yurtdışına çıktığım için. şimdi o kaydı yeniden aktif hale getirsem kyk bursuna alma şansım var mıdır? yani kyk aynı bölümde ikinci yüksek lisansa burs vermeyiz diyor mu? ayrıca 2013'de sakarya'ya kayıt olduğum için yeniden aktifleştirsem bile askerlik tecili için sıkıntı çıkar mı? konu hakkında bilgisi olan dostlara önemle sorulur...

askerlik tecilin diğer üniversiteden mezun olduğunda başlar. sakarya üni den yapacağın uzatmaz tecili. sorun olur yani. diye biliyorum ben. uzatması için halihazırda mezun olduğun en yüksek dereceli diplomanın bi üzeri için eğitim alıyor olman gerekir. artık onun üstü neyse doktora falandır herhalde sen daha iyi bilirsin. kyk muhabbetini anlamam.

  • baharat  (24.08.15 17:05:19)