Pipo Tütünü ve Pipo İçimine Dair

Pipo hevesim beni eyleme geçirdi. Yakın zamanda lüle taşından bir pipo ve dunhill early morning pipe tütün edindim.

Fakat ya ben bu işi bir türlü beceremedim ya da aldığım tütün çakma vs. çıktı. Zira ne zaman pipoyu yakıp içmeye başlasam bir süre sonra rahatsız hissediyorum kendimi. Hatta erken saatte içtiysem akşamına veya ertesi güne boşaltım sistemimde bir gariplik oluyor. Standartlarım değişiyor, işler cıvıklaşıyor(anladınız siz onu).

Ayrıca ilk yakışımda genelde çok kaliteli ve keyifli bir tat alıyorum. Fakat eğer ki pipo sönerse işte o zaman sıçtık. İkinci yakışımdan sonra içmek eziyete dönüşüyor. Sert ve yanık tadı geliyor ayrıca sapın ucundan aroması akıyor ve ağzıma acı bir tat geliyor.

Tütün içen birinin bu konularda yorumlarını alabilir miyim acaba?
Hatta daha özel spesifik sorularım var!

Bendede ceviz ağacından var bitane, yarıya yada tütün koyuyorum ortasına bir çukir açıp ordan yakıyorum sönme sorunu olmuyor.

Tütünü çok sıkı koyma ve hızlı ve derin çekme dumanı, arada bi bırak tütün dinlensin kor yapma.Ciğeri ise doldurma ağzında dolastır yeter.
  • mama lover shake me  (24.08.15 00:53:22 ~ 00:54:13)
uzun zamandır pipo içiyorum, ogrenmek baya deneme ve uğraş gerektiriyor oncelikle herkesin kendine gore tutun doldurma teknigi var kimi altını sıkı doldurur kimi üstünü sıkı doldurur.. mesela ben asla ikinci kere pipoyu yakmam, tek seferde içebileceğim kadar doldurup içer bir kenara bırakırım, bir pipyou ikici kere ard arda kullanma, 3-4 saat en azından dinlendir ve lüle taşı turistik bir pipodur, ahşap pipolara yonel... tütün olarak samule gavit, volarsen gibi tutunleri bulmaya calis, captain black kapanmış bir üreticidir piyasadki tüm tütünleri sahtedir. daha varda var, birde yeni pipo düşünüyorsan her yerde icebileceğim bir sey olsun dersen vauen markasının zeppelin diye bir modeli var ben bu modeli keşfettikten sonra diğer pipolarımı rafa kaldırdım sadece bu pipoyu kullanıyorum... butcen uygunsa bir kac tane al keyfine doyum olmaz...

  • mehmet lutfi  (24.08.15 08:33:18)
Vauen Zeppelin nereden buluruz peki arkadaşlar?

  • darksoul  (24.08.15 10:14:35)
İlk zeppelin pipomu kadıkoyde barlar sokağına cıkarken bir icki-pipo-tutun satan dukkan var oradan aldım, diğerlerini ebay üzerinden.

  • mehmet lutfi  (24.08.15 13:48:13)
Rind. Çok teşekkür ediyorum mehmet lütfi bey.

  • darksoul  (24.08.15 14:47:37)
Rind evet ta kendisi :)

  • mehmet lutfi  (25.08.15 10:23:18)
lüle taşı yerine ahşap pipo tercih edin. gül ağacı kökü(black briar) pipolar hem uzun ömürlü hemde güzel içimlidir. tütün seçiminiz güzel tabi eğer orjinalse.

o hissettiğiniz şeye nikotin çarpması deniyor. aşırı miktarda vücuda alınan nikotinin yan etkileri.

sönerse tamper ile tütünü sıkıştırın ve tekrar yakın. aroması dışarı akıyorsa filtre kullanmıyorsunuz veya ömrü dolmuş veya pipoyu hiç dinlendirmeden kullanıyorsunuz. sürekli pipo içenlerin her gün için bir piposu bulunur. yani aynı pipo ile içmek için 7 gün beklerler. eğer günde birden fazla sefer içiyorlarsa 7*n tane pipo kullanırlar. çünkü tütün yanarken çıkan ısı ağacın içinde nem oluşmasına sebep olur. içine koyduğunuz filtre bunu bir miktar azaltır ama tamamen önleyemez. en ideali bir pipo ile 7 günde sadece 1 sefer tütün içmektir. ayrıca yakarken çok sert çekerseniz dil ısırığı denilen durum oluşuyor olabilir. o acı tat değil ısıdan yanan dilinizin ucudur.

birisi captain black kapandı filan demiş kapanmadı satıldı. yurtdışında ve duty freelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. ama türkiye'de satılanlar sahte olabilir birşey diyemem. bu arada çok meşhurdur ama aromatic tütünler genelde pipo kültüründe en rezil tütün grubudur.
  • mrsandman  (25.08.15 10:41:33 ~ 10:44:24)