Alışveriş siteleri hk.

Yurt dışındaki alışveriş sitelerinden hiç deneyimim olmadı. Türkiyedekilerden birşey alıyorum da. Merak ettiğim bazı şeyler var. Şimdi ben k'nex denen oyuncağa merak saldım. Elimde biraz var ama üstüne biraz daha katmak istiyorum. Bunu da türkiyede bulmak zor. Olan da gittigidiyor da pahalı biraz. Amazon, ebay gibi sitelerdeki fiyatlar çok uzun. Buradan aldığımda türkiyede gümrükle falan uğraştırıyor mu bu siteler? Geliş süresi tahmini ne kadar? Birde 35dolar üstü alışverişte shipping ücretsiz diyor. Bunun olayı tam olarak nedir? Dünyanın her yerine mi böyle yoksa sadece amerika içi mi? Birde gelmeme sorunu var mı? O durumda ne yapılıyor mesela?

Vallahi cahilin önde gideniyim bu konuda. Bilgilendirecek arkadaş varsa bol bol teşekkür ederim.

Mesela almak istediğim bir set şu

www.amazon.com

ürün ülkemize gönderiliyor en ucuz kargo ücreti ile bu şekilde çıkıyor.

istenirse alıcı için riske girip siparişi geçiyorum.

tems: $20.79
Shipping & handling: $21.00
Total before tax: $41.79
Estimated tax to be collected: $0.00
Order total: $41.79
  • protrek  (22.08.15 21:03:53)
E çok iyi. Peki türkiyeye gönderilip gönderilmediğini nereden anlıyoruz? Mesela ben 3parça seçtim. Gösterdiği fiyat 54 dolar. Gümrüğe takılma olayı nedir birde.

  • petitjoueur  (22.08.15 21:16:55)
türkiye'ye göndermeselerdi seni proxy'nden farkedip sipariş ekranını bile açmadan we don't ship to turkey yazısını basarlardı. gümrük mevzusuna gelince, eğer sınır değişmediyse 75 euro'ya kadar olan ithal ürünler gümrük vergisi ödenmeden geçiyor. dolayısıyla seninkine vergi ödemeyeceksin. kutu büyükse gümrüğe girer, biraz incelerler, ucuz bişey bu derlerse 2-3 lira senden gümrük giriş ücreti alırlar verirler kargonu. şanslıysan hiç girmez gümrüğe direk gelir sana. şehir çok farkediyor bu gümrük mevzusunda.

  • victum  (22.08.15 21:20:30)
  • kaset  (22.08.15 22:10:25)
Ingiltere ve Avrupa'dan : gondering.com

  • deneme12345  (23.08.15 02:08:10)
hocam senin linkini verdiğin ürünü yaklaşık 3 hafta önce amazondan aldım şu an odamda yanımda duruyor öyle diyim :)

TR ye geliyor mu? : evet
gümrüğe takılır mı? : benimki takılmadı. Bazı alışverişlerde 80 dolar üstü olunca "import fees" denen ekstra ücret ödüyorsun o kadar
Geliş Süresi: ortalama 2 hafta
Shipping Free : o sadece amerikada. Bu ürünün yaklaşık 20 dolar shipping maliyeti vardı
  • yüzyıllık yalnızlık  (23.08.15 02:43:41)