Sizce bilgisayarı garantiye yollayayim mi?

Merhaba,
Bilgisayarın markası MSI GE70 2PC Apache.

Bilgisayarın ethernet kartı (killer e2200) fiziksel olarak bozuldu mu yoksa yazılımsal bir problem mi anlayamadım...

Şimdi bilgisayar ethernet kartını birden görmez oldu...
Hem device manager'da network adapters'ün altında yok oldu.
Hem de network connections bölümünde simgesi yok oldu, wifi ve bluetooth'un yanında simgesi olması lazımdı, biliyorsunuz.
Device manager'da "hidden devices" seçeneğini aktif ettim, ethernet kartı silik şekilde görünür oldu. Properties'e tıkladım "code 45: bu aygıt takılı değil" uyarısını verdi...
Driver'ını uninstall edip tekrar kurayım bari dedim, ama uninstall ettikten sonra tekrar kuramadım, çünkü "bu driveri kurmak için bilgisayarınızda qualcomm killer hardware'i takılı olmalıdır, önce hardware'i takın, sonra kurun" diyor...

İnternetten çok araştırma yaptım, dün bütün gün uğraştım, olmadı.
sonunda format attım hard diske, temiz windows kurdum.
Yine aynı durum...

Heralde fiziksel bir sorun var, galiba ethernet kartı bozuldu...
Sizce durum ne?
Garantiye yollayayim mi, yoksa yazılım düzeyinde ve çözülebilecekcek bir sorun mu dersiniz?

garantiye yolla. yazılımla yapılabilecek şeyleri denemişsin.

  • sutlu nescafe  (18.08.15 11:35:13)
Ethernet kartı sürüsünü sistemin kendi sitesinden tekrar indirip kur. arada yeni versiyonları çıkar. anladığım kadariyla sorun yazılımla ilgili

  • 1adam  (18.08.15 11:41:14)
Kuramıyorum işte, kurulmuyor...
"Sisteminizde böyle bir donanım yok, önce donanımı takım, sonra driver'ı kurun" diyor.

Sanki bilgisayarın içinde böyle bir donanım yok, hiç olmadı, hiç bir yerde simgesi, ikonu vs yok...
Hani bir yerde simgesi olsa, üzerinde kırmızı çarpı veya sarı ünlem olsa ne yapar ne eder çözerim de, tamamen buhar oldu uçtu sanki.
  • appdata  (18.08.15 11:55:14)
Bios u da kontrol et.

www.tomshardware.co.uk
  • 1adam  (18.08.15 12:01:08)