Kimler okurken çalışıyor?

Nasıl,nerede,haftada kaç gün kaç saat nasıl çalışıyorsunuz? ne işler yapıyorsunuz? bende bunu yapmak istiyorum.yapmak zorundayım

Bircok magaza partime eleman calistiriyor. Mesela aksam 5te basliyorsun. Aksam ona ladar. Haftada 30 saat parttime oluyor.

Bunlarun haricinde cafe bar isleri de var. Ama eger ilk defa calisacaksan magaza bakmani oneririm.
  • mahone  (14.08.15 20:26:02)
Ben okudugum donemde turizm okumaninda verdigi bir avantajla kongre turizmi yapan acentalarda parttime calismistim. Tabii turizm okumak sart degil fakat o donemlerde (2001-2002) cok bilinirligi yoktu. Isler gunluk calisma mantigiyla yuruyor. Cok guzel, ciddi tutarlar eline gecebilecegi gibi gordugun, gezdigin sehirler, yediklerin, ictiklerin de kar kaliyor. Tabi bu isin tek handikapi devamsizlik...

  • crebbia  (14.08.15 20:29:36)
bkz: tıp, diş hekimliği.

ajanslar oluyor, el ilanları dağıtıp, fuarlarda falan standlarda duruyorsun onları bi araştır istersen. elin yüzün düzgünse şansın yüksek.
  • bir ileti paylastim  (14.08.15 20:29:54)
Çevirmenlik yapıyorum, okuduğum bölümle de alakalı. Ama getirisi çok değil benim işimin, piyasada isim yapmaya çalışıyorum.

  • reavelyn  (14.08.15 21:01:38)
5 yıldır okuyorum, 5 yıldır da çalışıyorum. bu dönemle birlikte 6 olacak ve okuma bitecek inş. :)

en başlarda çeviri yapıyordum, teslim tarihine kadar iş yetiştiği sürece kimse karışmıyordu ne zaman çalıştığıma. zaten ofise filan gitmek de yoktu, yazıp yazıp gönderiyordum.
sonraları organizayon işlerinde çalışmaya başladım. genellikle yapım ekibinde yer aldım, onun dışında da bazı ik şirketleri aracılığıyla gelen işlerde amelelik yaptım.
sonra biraz daha eli yüzü düzgün işler bulayım dedim ama aradaki boşlukta kısa bir süre garsonluk ve bulaşıkçılık yaptım okulun bulunduğu mahallede.
bir reklam ajansında çok büyük bir markanın kampüs temsilcisi olarak 4 ay çalıştım, koşullar gittikçe sertleşince bıraktım. daha sonra yine organizasyon işlerine döndüm ve okulda yapılan organizasyonlarda çalışmaya başladım, "organizasyon komitesi" denen kurulda yer aldım, organizasyonların en başından planlanması vs işlerini yaptım. aynı zamanda organizasyon sırasında da sahada görevli olarak ve ekip lideri olarak da bulundum.
sonra tüm bunlar olurken üyesi olduğum kulüpten (okuldan) bir arkadaşım bir tv kanalında işe başladı biraz da benim sayemde. ondan 3 4 ay sonra aynı yerde ben de çalışmaya başladım. hiçbir bilgim olmamasına rağmen almışlardı beni. şimdi oradaki 3. seneme hazırlanıyorum. yaz tatilindeyiz biz de, yatışlardayız. :)

edit: ben iş seçerken sürekli olarak bana ne faydası olur diye düşündüm alacağım paranın yanı sıra. bulaşıkçıyken yaptığım işten utanmamam gerektiğini öğrendim, çalıştığım yere aşık olduğum kız sürekli geliyordu filan. organizasyon işinde takım çalışması nedir, ekip nasıl yönetiliri öğrendim. öncesinde de prodüksiyon işleri nedir, nasıl yapılır nasıl iş bağlanırı öğrendim. marka temsilciliği yaparken insanlarla nasıl iletişime geçebileceğimi öğrendim. insanlarla artık hem korkmadan hem de korkutmadan konuşmaya başlayabiliyorum hiç tanımasam bile. tv işinde de anlık kararlar alırken çok kısa sürede en az hasarla atlatabileceğim şeçenekleri nasıl görebileceğimi öğrendim. daima tetikte olmam ve her kelimeyi dinlemem gerekiyor yayın sırasında.

sana da tavsiyem paranın yanı sıra işin sana neler katabileceğini düşünmen. çok kişi işsizlik çok yea diyor ancak bahsettiğim kalifikasyonlara sahip kimse işsiz kalmıyor. g.tüme zor gelmese çalışmak mesela şu yaz tatilinde de ekstradan çalışacaktım ama ulan iki ay ücretli tatil yapıyorum daha ne dedim boş boş yattım.
  • klassno  (14.08.15 21:04:58 ~ 21:11:47)
yazları alanya'da otelde barmen olarak çalışıyorum (gerçi son iki senedir gitmiyorum)
freelance çeviri, transkripsiyon, proofreading falan yapıyorum.
bu sene de ebeveynlerin memletine, fındığa geldim. baya fındık var :D
  • lesmiserables  (14.08.15 21:05:43)
Ben özel ders veriyordum. 7 yaşında çocuğa da, 16 yaşında çocuğa da ders vermişimdir. İyi para geliyordu ayda 3 4 öğrenciden

  • mutlusismankedi2015  (14.08.15 22:10:21)