Deliler gibi aramak istiyorum

Selam gençler,

üniversitede bir sürü ortak arkadaşımızın olduğu bir çocukla biz de zamanla arkadaş olduk. aramızda kimya tuttu, yakın olduk. sonra biraz daha yakın yakın derken bu arkadaştan hoşlandığımı farkettim. ve ciddi ciddi tartınca durumu, onda da bana karşı bişeyler olduğunu farkettim. buraya kadar hoş, güzel.

sonra başından beri sevgilisi olduğunu bildiğim aklıma geldi. (sevgilisi başka okuldan. çok görüşmüyorlardı. ara ara ayrılıp barışan türden bi ilişki. tabii ne ben sorardım aralarını, ne de o anlatırdı. biz ikimiz arkadaş grubumuzla çokça vakit geçirirdik.) bende tamam kardeşim duygularımı içime gömerim, sadece yanında olsam yeter demeye başladım. ama tahmin edeceğiniz gibi bu durum bir süre sonra bana yetmemeye başladı. böyle konuşurken çok hoş bir elektrik olurdu bazen, ikimiz de susardık. gözlerinin parladığını hatırlıyorum. hani bir şey söylemek istersin söyleyemezsin. karşılıklı salak salak gülüşüp, ha hö diye kalakalırdık.

neyse ben de sevgilisi olan bir erkeğe açık açık yazmayı kendime yediremediğimden kendimi geri çektim. yakın bir arkadaşı bir ara sevgilisiyle mutlu olmadığını söylemişti ve bana ilgisi olduğunu ima etmişti. bende içimden yahu sevmiyorsan niye çıkıyorsun. ayrıca başkasıyla çıkarken benden hoşlanıyorsa ohoo filan demiştim. neyse ben mesafe koyunca bu çocuk da buna takıldı filan, üzüldü haliyle. benim de içim acıyordu ama erdemlilik kumkuması hallerimden dolayı rahat davranamıyordum. en son buluşma taleplerini bahaneler göstererek reddettim. hiç aramıyorsun, aramanı bekliyorum dediğinde de arıcam tamam deyip aramadım. zaten ciddiydim. iyice soğuk davranmaya başladım. o da bunun üstüne aramadı artık tabii.

2 ay oldu hiç görüşmedik, karşılaşmadık. okullar bitti mezun olduk bu arada. kararımdan memnundum. ama artık yanıyorum saklayamıcam :( eskisi gibi içim acımıyor artık bildiğin kalp yandı gitti. bugün bikaç saat önce aramamak için kendimi o kadar zor tuttum ki. sırf naber demek için bile aranır sıkıntı değil sonuçta yakın da arkadaşımdı ama kafamda sürekli onu unutmak için uzak durmuştun bunu bozmak için bi sebep yok'u tekrarlayıp duruyorum.

bu arada normal hayatıma devam ediyorum. arkadaşlarla görüşmek, kitap-film, yürüyüş yapmak, gezmek tozmak. ama cidden unutamıyorum. gerçekten içim yanıyor. çok çok çok özledim. 2 ay oldu. neden hiç hafiflemiyor? acaba ciddi bir aşkı erteledim mi?

not: sevgilisiyle şu ara birlikte olduklarını biliyorum.

şu anda eskisi gibi değildir. sevgilisiyle bir ayrılıp bir barışmıyodur, hep barışık ve mutludur. gelecek planı falan yapıyolardır hatta.
iste bu arada, insansın sen. istersin, gayet normal. önemli olan kendine ket vurabilmen, istediğin şeyleri mantık süzgecinden geçirip öyşle davranman. ne güzel, kendini bi toplamışsın; şimdi arayıp sonradan kendini kötü hissetmene değmez. bugün hissetmesen üç yıl sonra bi' aklına gelirse hissedersin, "Kendime yakıştıramadım, keşke yapmasaydım." dersin. normalde yakın arkadaşın olabilir ama hissettiklerin(iz) normal iki arkadaşın hissettiği şeyler değil, sen bunu ararken biliyorsun. şimdi kendine arama gerekçesi olarak göstersen bile, aklına gelince pişmanlık yaratabilir.

  • mojiziku  (13.08.15 22:42:30)
Ben kesinlikle konusman taraftariyim. Eger onunda sana ilgisi varsa ne mutlu. Eger onun sana karsi ilgisi yoksa onu aklindan cikartman cok daha kolay olacaktir. Cunku sen elinden geleni yapmis olacaksin. Acaba dusuncesi olmayacak kafanda.

Suanda sen kafandaki bu acabalarla kendi icinde buyutuyorsun bu ilgiyi. O nedenle konus kurtul. Zaten sevgilisiyle arasi cok iyi degildi diyorsun. Belkide cok iyi bir cift olabilirsiniz.

Olamayacaksanizda kesin bir cevap almis olursun. Zaten mesafe koymayo daha once goze almissin. Sana karsi ozel bir ilgisi olmadigini bilsen cok daha kolay koyarsin ve aklindan cikarirsin. Ilgisi varsada mutlu bir iliskin olur.
  • zimbirik  (14.08.15 00:14:57)
Zaten karsi taraf evli degil, coluk cocugu yok. Bu dunyaya bi kere geleceksin. Mezun olacak yasa da gelmissin. Ilgi duydugun birini sirf ona soylemedigin icin kaybedemezsin.

  • zimbirik  (14.08.15 00:16:16)
arama, mesaj atma, iletişime geçme. üzüleceksin. kesin bilgi.

  • kahin ahtapot paul  (14.08.15 00:36:05)
Açıl konuş yeeea nolucak diyenlerin sevgilisine de açılırlar umarım. Ne kadar kolay lan sevgilisi olan birine açıl dönerse senindir demek.

Açılma ablacım. Geçer bi iki ay daha sabredince. Seninleyken de başkalarına gözü parlayacak hem. Şimdiki sevgilisinden seni uzun vadede farklı tutacak bir özellik olduğunu sanmıyorum. Adam bu, biraz ders çıkar daha bi şeye başlamadan.
  • ufukcel  (14.08.15 07:04:34)
ne kadar saf ve temiz duygular. artık böyle duyguları kalmadı günümüzde herkes seviyor herkes aşık ama nasıl?

bana kalırsa sen doğru olanı yapmışsın. sevgilisi varken bir başkasına gönlü kaymışsa bu o kişiyi yeteri kadar sevmiyor demektir. insan birlikte olduğu biri varsa nefsini körertmesi lazım. tabi bu biraz da yaşla ilgili. bence geriye bakma olan olmuş nasıl olduğunun bir önemi yok cebine koy yola devam :) aynı duyguları belki de daha şiddetlilerini tekrar yaşayacağına da emin ol ki kadınlar için bu daha kolay.
  • gokhan atestepe  (14.08.15 17:28:30)
ilişkisi olan birine cidden mesaj atacak mısın? evli olup olmaması ile ne ilgisi var???

  • whatyougetiswhatyoudid  (14.08.15 17:44:39)
Kardeş koşarak uzaklaş; tıpkısının aynısını ben yaşadım. Yüz vermedim; yalvardı yakardı. Sevgilimle mutsuzum, "tasmasi plan köpek gibiyim" dedi. "At kafasi ayrilsana o zaman" dedim artık, onu da yapmadi. Sonra benim umrumda olmamaya başlayınca arkadasligimiza dayanarak cevap vermeye başlayınca bu sefer kendini bulunmaz hint kumasi sanmaya başladı. Bilmiyorum, bunların havası kime ama bunlar zayıf adamlar. Karakter yoksunu adamlar. İkiyüzlü ve pislik adamlar. Kim bilir sevgilisi varken daha kaç kıza yürüdü böyle. Uzak durmak lazım.

  • piremses  (18.08.15 23:53:49)
çocuk belli ki diğer kızla cinsel anlamda güzel zaman geçiriyor yoksa neden hoşlanmadığı bir kızla olsun. gayet net bu. eğer sende onunla çıkacaksan bu ihtiyaçlarına karşılık veremezsen o gayet ciddi sandığın ilişki saçmasapan bir sebepten bitecektir.

  • Wolfware  (19.08.15 00:12:34)