Hayatını mutsuzluk üzerine kurmuş insanla...

(git: 979407) duyurusunu cevaplarken aklıma bir de bu soru geldi;

- karşınızdaki insan hayatını mutsuzluk üzerine kurmuş ve her şeye bir kulp takan bir haldeyse güzel/yakışıklı olması yine de bakışınızı etkiler mi sizce?

Benim düşüncem : 31/e olarak mutsuz kişilerden hoşlanmıyorum, insan bence anın keyfini çıkartmalı. Mesela sahilde dolaşırken canım balık ekmek yemek isterken yanımdaki kişi ne kadar güzel olursa olsun ıyy bıyy demeye başlarsa o anda soğuyorum bırakmıyorum ama çekip gidesim geliyor. Yada bir önerime ya orası mı gidilmez şimdi diyip hevesi öldürünce resmen bunalımlar geçiriyorum.

@üğpoıuy Örnek olarak verdim, bunu çoğaltabiliriz
hediye alırsın beğenmez, yemeğe gidelim dersin beğenmez, sinema dersin istemez vs vs gibi

  • Northern Mariner  (12.08.15 15:56:26)
kafam çok bulanık olduğu için cümlelerini tam anlamadım ama anladığım kadarıyla yanıtlayayım: istediği kadar şahane bir görüntüsü olsun, genç olsam belki sallamazdım ama, yaşlandım ve artık enerjimi emecek insanları etrafımda istemiyorum. yani hayatını mutsuzluk üzerine kurmuş bir insanla birlikte olmak istemem -gene de büyük konuşmayayım, insanlık olarak salağız da, yarın öbür gün böyle bir hata yaparım, gelir duyuruda ağlarım böühühühü diye, sonra bana bu duyuruyu göstermeyin yani :D - ha şu var: anlık olarak bir derdi vardır ya da eskiden beri gelen bir sıkıntısı vardır, onda olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım, destek olurum, elimden geleni yaparım, hatta olmayanı bile yaparım, da, sürekli sürekli bu durum içindeyse, nope. hayat kısa, biraz bencil olmak gerek.

  • pasp  (12.08.15 18:02:21)
Diğer duyuruyu okumadım. Ama bahsettiğin tarzdaki insanları biliyorum. Ülkemizde özellikle çokça varlar. Ben de katlanamam. Mutsuzluk felsefi bir derinlikten kaynaklanıyorsa ve frekanslar tutup hayata karşı bir alaycı tavır ve derinlikli sohbetler yaratıyorsa zevk alınabilir. Ama günlük yaşamda mutsuz bir kadınla beraber olmak ölüm. Yapımız gereği mutlu etmeye kasıyoruz karşı cinsi. Kadın ruhen mutsuz ise kendini başarısız hissedeceksin kendini hep.

  • twelfth  (13.08.15 08:37:33)
Her şeye kulp takan kadından kesinlikle uzak durmakta fayda var. Başarısızlıkları için bahane aramayı da alışkanlık haline getirmiştir çünkü.

  • arnold schwarzeneger  (13.08.15 09:10:21)
eksik veri var...

sürekli mi böyle, yoksa dönemsel mi? bi derdi var belki? onu mutsuz huzursuz eden meseleleri var belki? hayata pozitif bakmayı o da istiyordur belki, ama bunu yapacak durumu/gücü/enerjisi şu an için yoktur belki? yorulmuştur belki?

ilişki yaşayacağınız insanın 7/24 pollyanna olmasını mı bekliyorsunuz? içinde bulunduğumuz dünyada, maddi manevi ayakta kalmanın bu kadar zor olduğu bu ortamda, sizce de haksızlık değil mi?

"iyi günde kötü günde" diye bi söz var ya hani, aslında çok derin manalar içeren bi söz. şayet karşınızdaki kız/erkek uçan kuştan nem kapmak yerine gerçekten içinde bulunduğu dönem yüzünden bu halde ise, o zaman onun yanında durmak zorundasınız.

diye düşünmekteyim :)
  • whatyougetiswhatyoudid  (13.08.15 16:21:59)