yağ oranı %10 fakat göbeksi yapılar

geçen salonda test yaptırdım, yağ oranım %10.5 çıktı ki gayet ideal bi oran. fakat resmen göbeğim var şu an. yediğime içtiğime dikkat ediyorum, şekeri ve dandik gıdaları kestim, haftanın 3 günü yüzüyor geri kalan günleri fitness'a gitmeye çalışıyorum. fitness'ta 20 dk eliptik, geri kalan vakitte de 2-3 tur circular training'e giriyorum. spesifik olarak sadece karın kaslrını belirginleştirmek için yapmam gereken nedir, sizce doğru yolda mıyım sevgili uzmanlar?

boy 182 cm, kilo 76, alkol haftada 1 kere 2-3 bira max. yaş 25
son 2 senedir çok düzenli olmasa da MİNİMUM haftada 1 yüzüyorum, belirli aralıklarla da fitness'a devam ettim seyrek olsa da. yağ oranını ölçen cihaz bu normal tartılardan değil, eline elektrot falan aldığın o bi tık üstü olan modellerdendi.

Skinny fat'sin, kas kütlen yok. Kas kütleni artırman lazım ama sen durmadan kardiyo yapıyorsun. Ağırlık çalış.

  • angelus  (09.08.15 23:26:01)
Güncelledim soruyu.

  • roket adam  (10.08.15 00:08:08)
Sen problemi çok yanlış yerde arıyorsun, yağ oranını düşürmek çok zor bir şey değil. Biraz kasarsın %10'un da altına düşersin %8 %9 yağ oranına da sahip olabilirsin ama bu kadar kardiyo kasarak yağ oranınla birlikte kas kütleni de kaybedersin, ki sende öyle olmuş. Bunun nedenleri açıklarım şimdi ama çok uzun bir konu o. Düşük yağ oranına sahipken göbekli olmanın nedeni bu: Yağ oranınla birlikte kas kütlenin de olmaması. Senin karın kaslarının belirgin olması için yaptığın bir şey yok anlattıklarının arasında. Yani şu aşamada karın kasın belli bile olsa bu estetik bir görüntüden ziyade en fazla fakir kası imajı oluşturacaktır sende.

  • angelus  (10.08.15 00:18:25)
%10 karın kasları için öngörülen sınır. Sende ise göbek varmış. Bu da o aletlerin genelde güvenilir olmadığı savımızı destekliyor.

  • arnold schwarzeneger  (10.08.15 08:43:49)
ağırlık çalışarak kas kütleni arttırmaya bak. beslenme ve ağırlık çalışma burada kilit nokta.

  • eindaclub  (10.08.15 10:55:24)