9 ağustos 2015 cizre'de çekilen video

(bkz: 9 ağustos 2015 cizre'de çekilen video) başlığını açanlar şuna neden bir şey demez?

www.facebook.com

bu kürtler niye böyle aga? neden bir kere olsun bizimde hatamız var demiyorlar. amerikada olsa şunu yapan adamları köpek vuru gibi kafalarından vurmazlar mı?

O dün beni vurdu ben bugün bütün şehri biber gazına boğdum yarın şehir çıldırdı beş polis vuruldu ertesi gün ordu geldi şehir yıkıldı öbür gün dağdan ateş açıldı 10 asker öldü... Nereye kadar kardeşim ya. Taraf tutmak yerine iki tarafın da hatasını ve yaptığı şeyin saçmalığını görüp insan gibi oturup tartışılıp orta yol bulunacak bir zemin yaratma çabasına gireceğine yok abd de vurmazlar mıydı yok ama o da bunu yaptı... He sen daha devam et fıtbol taraftarı kafasıyla.

  • mistreated  (09.08.15 22:27:47)
amerikanin gelismis bir ulke olmasi demokrasi oldugu anlamina gelmez. amerikada polisin siddet uygulamasi polisleri hakli cikarmaz. siddet cozum degildir. yalnizca kisa sureli cozumdur. o an susturursun daha sonra kitleler gelir uzerine.

bastan ''neden bizimde hatamiz var demiyorlar'' diyerek onyargiyla yaklasmis oluyorsun olaya.
  • yamuklu sucurta  (09.08.15 23:00:25)
pkk 32. kürt ayaklanması. 32 tanesinin hepsinde yöneticiler hatalı? şu videodan utanır yani insan. almanyada otobanları kapatıyorlardı zamanında adamlar arabalarla eziyordu bunları bunları niye yazıyorum bu işin sonunda siviller işe el koyacak o zamn ne demokrasi ne başka masallar önünü kesemez milletin kasap havası çalar sokaklarda. kürtler hata yapıyor. iç savaş çıkacak ondan korkuyorum. savaştan değil sonuçta ortaya çıkacak katliamlardan.

  • haskoylu deli hasan  (09.08.15 23:14:37)
Devletlerin uygulamalarını canımızın istediğine göre eleştirip canımızın istediğine göre destekleyemeyiz. Eğer öyle olsaydı İsrail'in Filistin'e, Arakan'da Müslümanlar'a, Çin'de Uygur Türklerine,Almanya'nın Yahudilere karşı yapılan şiddeti onaylayan, öven insanlar çıkardı. Herkes dünyanın ayrı noktalarında aynı eylemlere karşı farklı cezaları vermesin diye hukuk kurumları kurulmuş ve uluslarası anlaşmalarla hukuk'a bağlanmıştır.

Ha pkk terörü ile devletin yarattığı terörü kıyaslayacak olursak pkk'nınki (teşbihte hata olmasın) devede kulak kalır. Bu işin bitmesi için iki tarafın da uygulamalarını değiştirmesi (yani çözüm için diyalog kurması) gerekir (biri diğerini nükleer bombayla soykırmayı göze almadığı sürece).
  • rakicandir  (09.08.15 23:31:58)
pkknın daha bir adım geri gittiğini görmedim 20 sene önce neyse bugüdne aynısını söylüyor tek fark var önceden bağımsız kürdistan diyordu şimid özerk kürdistan sonra demokratik konfedarilizm ve ayrılık diyor yani ayrılana kadar iyice güçlenmek için süreç başlatmak ğeşinde. oysa devlet tutarlı davranmıyor. üstünden roketatar çıkmış pkk lılara size türkün gücünü göstereceğiz dediği için polisine soruşturma açıyor. polisleri sevmem bu arada. her neyse. kürtler hiç geri adım atmadı hiç anlaşmaya çalışmadı çözüm süreci derken kentleri militan yuvasına çevirdi. hep duyuyoruz şu kadar pkk lı teslim oldu diye. hepsi dağda eğitim alıp sonra etkin pişmanlık yasasından faydalanıp şehir yapılanmasında aktif göreve katılıyor. yani demem o ki devlet yanlış yapıyor. iki taraf diye bir şey yok. pkk inatla ve şinatla dediğim dedik şekilde sürdürüyor politikasını. kürtlerde sağ olsunlar pkk nın yanındalar artık önceden ayırıyordum kürt ayrı pkk ayrı diye ppkk nın istediği olsun kürt=pkk lı benim için.

bu işin sonu sivillerin sokağa inmesine gidecek sonra seyreyleyin gümbürtüyü. akan kanda banyo yapılamayack inanın. barajlara doldurup elektrik üretebiliriz. burası suriye ya da ırak değil olan bitenden sonra biz neler yapmışız diyecek insanlar. kendi insanımızı tanıyorsak yanılmadığüımızı biliyorsunuz. bu halk gazla çalışıyor. pkk ve kürtler ise hep bizim dediğimiz olacak kafasıyla hareket ediyor. pkk terörist organizasyon değil özgürlük hareketi diyen hdp eş başkanı figen denen müsfettelere dikkat etmek lazım.
  • haskoylu deli hasan  (10.08.15 00:03:13)
www.periscope.tv

buyrun görün soldaki yorumlara ıyıce bakın.
  • haskoylu deli hasan  (10.08.15 03:20:49)