hayvan kaçırmak

Biraz önce annem söyledi. Devamlı olarak, bizim apartmanın zemin katında olan dairelerden birinin penceresinde oturan bir kedi vardı. Orada takılmasının nedeni, o dairede de yaşayan başka bir kediyi seviyordu. O yüzden devamlı orada oturuyordu. O pencere önünden çok nadir ayrılır. Yani bu kedinin hiç kimseye bir zararı yoktu. Bu kedi insanlara da çok yanaşıyordu. Bizim apartmandaki birisin kucağına gitmiş. O da hemen alıp yere fırlatmış. Sonra da arabasına atıp götürmüş. Kim bilir, nereye götürdü, götürdüğü yerde nasıl bıraktı. Benim de elimden gelen birşey yok. Buraya yazmamın sebebi, içimin bir an önce soğuması. İnşallah o kedinin intizarı dokunur da, ben de görürüm. Böylelikle içim biraz daha soğur.

Bazen kediler arabaları cırmıklayarak çizik oluşturuyor ya da tekerin altına raptiye tarzı sivri nesneleri patileriyle getiriyorlar.

  • rakicandir  (08.08.15 22:19:31)
Seninki iyiymiş yine, bizim sitede kedi temizliğine gittiler, kedileri arabadan uzak lokanta kenarı olduğunu iddia ettikleti yerlere bıraktılar, yapmadık diyorlar ama mümkün değil kediler ortadan kayboldu.

İşin küfrettiren yanı, evde değil ama sitede 4 yıldır baktığımız, kısır, aşılı, uysal kedi ve 9 tane 1,5 aylık yavrusu olan anne kedi de yok ortada. Özellikle bu ikisine dokunmayın diye kavgalar etmeme rağmen.
Çoluk çocuklarından çıksın diyoruz biz. Başka bir şey değil. Anne yavrulardan uzakta, yavrular el kadar halleri ile anneden. Diğer kedinin tek bildiği yer site... neyse gece gece sinirlerim hopladı yine.
  • kaymaktutmayansicaksut  (08.08.15 22:35:11)
@rakicandir o ne ki bizim aşağıda kedinin teki aldı eline patatesi(bizim balkondan araklamış pezevenk) soktu arabanın egzosuna. kedi işte naparsın..

  • yamuklu sucurta  (08.08.15 22:36:16)
@kaymaktutmayansicaksut birkaç gündür sokağın kedisi olan bazı kedileri de görmüyorum. Acaba diyorum, bunlar da aynı akıbetemi uğradılar. Belki de bir yerlere girdiler, bilmiyorum ama biraz daha ortada göremezsem diğerleri de ortadan kaybolursa bu kişiden şüpheleneceğim. Gerçi şüpheleneceğim de elimden ne gelir.

  • Barbaros59  (08.08.15 23:05:29)
@acemi o kediyi biz alıştırmadık, biz buraya taşındığımızdan beri bize yanaşıyordu zaten. Ben de hayvanların insanlardan kaçmasını istiyorum ama hayvanlara yemek verdikçe insanlara alışıyorlar. Biz de aç kalmasın diye veriyoruz.

  • Barbaros59  (08.08.15 23:10:17)