Yurtdışında Yaşadığım sorun

Merhabalar,

Neum, (Bosna Hersek sınırı) diye bir yerde otostop çektiğim adamın arabasında kaçak mallar olmasından mütevellit çevrildik. Polisler beni karakola aldılar ama adam Arabanın içindeki tüm eşyalarımla birlikte kaçtı, arabada büyük çantam, küçük çantam, ayakkabılarım her şeyim vardı. Ve salak herif Hırvatistan sınırında geçtiği için Hırvatistan'da yakalandı. Beni bir gün nezarethanede tuttular vs buraları geçiyorum.

Şuan uçağa yetişmek için Podgorica'da sıkışıp kaldım. Üstümde sadece deniz şortum tişörtüm ve pasaportum var.

Sorum şudur, Hırvat polisi arabaya dokunulamayacağını söylüyor, Konsolosluk ise eşyalarını unut diyor. Ben nereye ulaşmalıyım eşyalarımı kurtarabilmek için? Her şeyim orada lütfen yardımcı olun.

ya çok geçmiş olsun ama gülmeden de kendimi alamadım resmen direklerden dönmüşsün uefa finalindeki henrynin kafa topunu kurtaran taffarel gibi olmuşsun

nelerin gitti kıyafet falansa boşver ama pasaport cüzdan bilgisayar vs varsa ve suçlunun suçu üzerine yıkılmasın istiyorsan tüm olayları oradaki mahkemeye yazılı olarak ver derim. Yoksa kaçakçılıktan senide arananlara eklerler
  • basond  (06.08.15 11:47:30)
Gülebilirsin. Polisler suçsuz olduğumu anladılar Konsoloslukla konuşunca. Çantanın içinde telefonum, kindle'ım, param, mp3üm ve bugüne kadar zorla aldığım çok şey var.

İ
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (06.08.15 11:50:03)
tekrar geçmiş olsun ancak yazılı şekilde beyan etseydin ve malzemelerini geri istediğini bildirseydin belki diyecem ama sanmıyorum.

Çok geçmiş olsun.
Bide neden otostop çektin elin memleketinde?
  • basond  (06.08.15 11:55:04)
çok geçmiş olsun
nasıl olur bilmiyorum ama bu iş bana rüşvetle çözülür gibi geliyor.

  • azizakin  (06.08.15 12:13:59 ~ 12:14:32)
Arkadaşlar beş gündür aç susuz kendimi yargılıyorum zaten.

Yargılarınız size kalsın. Lütfen yardım edin
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (06.08.15 12:16:06)
amacım yargılamak değildi
neyse son kez geçmiş olsun diyorum.
Umarım bir şekilde eşyalarına ulaşırsın.
Rüşvet olayını çıtlat ama eşyalarının içinde para olduğunu söyleme onlar üzerlerine çöker yoksa.
  • basond  (06.08.15 12:19:58)
dostum geçmiş olsun.

istediğin fikir mi yoksa bir tanıdığı devreye sokmak mı?

o hırsız pezevengin tutulduğu yere gitme imkanın yok mu? ya da bulunduğun yerde bir türk konsolosluğuna başvur, derdini anlat.

eşyalarını nasıl unutturuyolar sana? konsolosluk üzerine yatmaya çalışıyodur ya da hiç uğraşmak istemıyolardır. bence ısrar et.
  • kupigometa  (06.08.15 12:23:56)
Tanıdık olsa çok iyi olur.

Arabanın olduğu yere gidemiyorum çünkü Hırvat vize istiyor. Bugün sabah 10da uçağım vardı. O da yandı.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (06.08.15 12:27:19)
Konsolosluk eşyaları sorunca tersliyor. Canımı kurtardığıma şükredecekmişim.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (06.08.15 12:28:01)
eşyalar olmadan gidemeyeceğini, uçuş bilgilerinin, biletinin falan içinde olduğunu söyle.

  • jam  (06.08.15 12:38:54)
Acaba vizesi, yesil pasaportu, vb. olan biri yardim edebilir mi? Esyalarin oldugu yere gidip senmis gibi anlatsa durumu ya da yardim istese senin adina? Sonradan cantani sana verse? Rusvetle cozulebilir belki + 1

  • aychovsky  (06.08.15 12:43:20)
Bugün sabah 10da uçağım vardı Üsküp'ten fakat Podgorica'da mahsur kaldım.

Şuan araba metkovic'te yatıyor, eşyalarımla birlikte. Hırvatistan'da olan ya da konsolosluktan birileri lazım sanırım.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (06.08.15 13:16:20)
BİMER'e falan yazsan, aileden birisi dışişlerini arayıp yardım istese ya da dilekçe verse? Belki bir çözüm olur.

Ekşi sözlükte bir entry okumuştum ama şimdi bulamadım. Amerikada yaşayan bir ekşi yazarı, gelmişken Kübayı da göreyim diyerek Kübaya uçuyor. Ama yanına para almayı mı unutuyor yoksa bozdurmayı mı unutuyor tam emin değilim. Her neyse Küba'da havalimanında 5 parasız kalıyor dımdızlak. Derdini oradakilere anlatamayınca ailesi dışişlerini arıyor. Kübadaki Türk konsolosluğundan bir görevli gelip bunu alıyor. Bir miktar para ve kalacak yer verip hemen biletini öne çekip geri dönmesini söylüyor. Adam ise zaten ayda yılda bir geldik biraz daha takılayım ben diyor vesaire...

Kısaca dışişlerine yetkili birilerine ulaşmaya çalış.
  • tavish11  (06.08.15 14:09:29)