Akşam Yemeği Yerine Meyve

Günü akşam yemeği yemek yerine meyve yiyerek kapatmak sağlıklı bir hareket mi? Kilo verilebilir mi böyle?

bittabi

  • cekilmis gayfe  (05.08.15 01:19:24)
sağlıksız ve verilmez

  • mula  (05.08.15 01:19:30)
bence mantıksız. meyvelerin glisemik indeksi çok yüksek. iki yumurta haşla bi dilim ekmekle ye çok daha mantıklı

  • shotgunwoman  (05.08.15 01:21:08)
bi tabak çorba iç ardından bikaç meyve ye

  • basond  (05.08.15 01:30:41)
Verilmez. Üstteki arkadaşın ifade ettiği gibi alınan fazla şeker sonucunda kilo vermek olası değil. Hatta daha fazla yağlanmanıza bile neden olabilecek bir hareket.

Şöyle ki: vücut yaşam ve yemek sonucu ortaya çıkan asidik çöpleri -ki şeker tamamen asidiktir- sağlıksız beslenme ya da hareketsizlik sebebiyle atamadığı zaman onları yağ ile sarmalayıp göbek çevresine paketler. Dolayısıyla yağ ile paketlenmiş bu asidik çöpler vücuda zarar veremez hale gelir. Akşam yemeği uykudan önceki son yemek olduğu için bu çöpler otomatikman paketlenir Hatta vücut bunları paketlemek için karaciğer vasıtasıyla daha fazla yağ üretir.

En güzeli sebze yemek. Hatta daha da güzeli sebze suyu içmek. Lakin sebze suyu sıkarken de yeşil sebzelere ağırlık vermek önemli.

Bence az ve sebze içerikli bir akşam yemeğini en geç 18:30 gibi yemek, üzerine de çıkıp 30dk tempolu yürüyüş yapmak ve en geç 12 de yatmak en kolay kilo verme yöntemidir.
  • asethuan  (05.08.15 01:35:33 ~ 01:35:45)
amma abarttınız ha sanki adam bir kasa üzüm yiyecek. altı üstü 2 şeftali.

  • cekilmis gayfe  (05.08.15 01:39:54)