raporlu olduğum günlerin parası

geçen aya ait 10 günlük iş göremez raporum vardı. işyerim maaşımın 2/3 ünü yatırdı ve kalanını sgkdan tahsil edeceğim söylendi. bilgisi olan yardım edebilir mi?

Sigortan üzerinden sgk öder. Sigortan maaşın üzerinden değil askeri ücretten yatırılıyorsa farkını şirketten iste bence.

  • birazbira  (04.08.15 11:26:21)
SGK ya gidiceksin raporlu olduğun günleri çalıştığın yer bildirmişse aktif ediyorlar ayın 8-15 arası ziraat bankasına gidip SGK ödemeleri için bankkart çıkarıyorlar atm den çekiyorsun

  • nasrettinhoja  (04.08.15 11:33:04)
alacağını ziraat bankasına yatırıyorlar, sende gidip çekiyorsun ama öncesinde e-devlet'ten kontrol et öyle git.

yalnız rapor tarihinden itibaren birkaç ay sürebilir bu işlem, öyle hemen alamıyorsun yani.
  • tolga asp  (04.08.15 11:34:26)
8-15 arası dedikleri: her ayın 8'i ile 15'i arası.

ayrıca ASKERİ ücret diye bir şey yok arkadaşlar. ASGARİ: yani minimum, en az anlamına gelen ücret var.
  • safepassage  (04.08.15 11:44:22)
e devlette iş görememezlikten ödeme bilgisi yok gözüküyor. sgkya gitmek mi gerekiyor cidden, ziraat kartım var.

  • obez kirpi george  (04.08.15 11:52:58 ~ 11:53:33)
aynı sorun bende de var takip
e devlette ödeme bilgisi bulunmuyor diyor tam 1 ay oldu

  • basond  (04.08.15 13:05:10)
dediğim gibi 3-4 ayda falan anca alıyorsunuz paranızı.

(çalıştığım yerde işçiler raporlarını bana verip daha sonra sorgulatmaya geliyorlar, sık sık kontrol ediyorum ve 3-4 ay sonra anca ödendi bilgisi geliyor, sonra gidip paralarını çekiyorlar)
  • tolga asp  (04.08.15 13:09:45)
arkadaşlar, sgk'ya ben bu iş için zamanında bir kere gittim, adamların duvarlar dolusu evrakları var. İşleminizi oraya gidip başlatınca öne alıyorlar.
bu şekilde bile yaklaşık 1-2 ay süresinde yatmıştı param.

Yapmazsanız kim bilir ne kadar sürer.
  • safepassage  (04.08.15 13:18:19)
Önce e-devlet'ten kontrol et. sonra alo 170'ten kontrol et. Her şey yolunda mı, benim yapmam gereken bir şey var mı kontrol eder misiniz diye sor. Benim Mayıs ayı raporumun parası hala yatmadı. Çünkü güya "rapor kapamayı" unutmuş hastane. Birkaç gün önce hastaneye yeniden gidip raporu kapattırdım. Sonra raporu kapattırdığımı yine alo 170 vasıtasıyla sgk'ya bildirdim. 3 iş günü içinde cevap verecekler; onu bekliyorum. Görevli kadın "her şey tamamsa bile yine de 45 günü bulur yatması" dedi.

  • pandispanya  (04.08.15 13:35:06)
Raporunuzu eğer şirkete verdiyseniz ve onlarda SGK ya bildirdilerse ziraate yatacak. Kimliğininizle herhangi bir şb dem çekebilirsiniz.Ayın 8-14 arası yatarmış. Bu ay yatmasa geç iletmiş olabilirler önümüzdeki ayı beklersiniz.

  • ayhsegul  (04.08.15 17:16:46)