telefona root ve rom

merhaba,

samsung s4'e root atıp, rom yüklemek istiyorum. birkaç yerden bir şeyler okudum. sizden de yardım alayım dedim.

1- bu konuda basit ve yeterli bilgiyi hangi siteden bulabilirim?
2- hangi rom'u yüklememi önerirsiniz?
3- yapamazsam telefon gider mi?

www.cyanogenmod.org

Anneanneye anlatır gibi anlatmışlar (ingilizce).
Gir bak, yaparsın yarım saat içinde.
  • cakabo  (03.08.15 13:19:55)
1- orta halli ingilizceniz varsa xda'ya bakın: forum.xda-developers.com

2- cyanogenmod her cihaz için iyidir. cihazı tanımıyorum ama özellikle s4 için geliştirilmiş romlar olabilir. bir de orjinal romların geliştirilmiş olanları var.

3- niye gitsin ki?

edit: "yapmazsam" diye okumuşum kusura bakmayın. kernel konusu hassasiyet taşıyor, kernel yüklemesi yarım kalırsa telefon brick olabilir. onun dışında kaybedeceğiniz en fazla verileriniz ve sistem olur. sistem bölümü tamamen silinse dahi tekrar yüklenebilir.

usb tehlike arz etmeyebilir. mesela nexus'tan biliyorum: veri usb'den önbelleğe yazılır, "sonra" yüklenir. usb aktarması esnasında bir sıkıntı yaşanırsa dosya alınamadı gibi bir hata gelir.
  • fusion2dx  (03.08.15 13:47:44 ~ 15:43:40)