yavru kedi guruları bir bakın

iki gün önce annesi ölmüşiki tane yavru kedi bulduk, elden biraz büyüklerler. yarıyarıya sütle karıştırılmış süt verip çişlerini kakalarını yapsınlar diye kıçlarına masaj yapıyoruz, diş fırçasıylada tüylerini düzenli olarak tariyoruz

ama bir sorun var biri diğerinin kıçını emiyor sürekli, yara olacak hayvanın mabadı. ayrıncada sanki canını acıtıyormuşuz gibi ağlıyorlar nasıl bu huyundan vazgeçiririz diğerini.

şimdilik ayırdık ama kalıcı çözüm nasıl buluruz.

Aglayip bagirsalar da ayirmaniz lazim, enfeksiyon kapmasina sebep olabilir ki bu kadar kucuk annesiz bebekte olum demektir bu da.
Sulandirilmis sut yerine kedi sutu alin, alamiyorsaniz verdiginiz sutu laktozsuz alin ve icine biraz yumurta sarisi da karistirin oyle verin.

  • mutevazi  (31.07.15 15:07:18)
belki emeceği başka bir şeyler olursa vazgeçer. tabii gene sıcaklığı arıycaktır garibim ama:(

  • red g  (31.07.15 15:09:51)
kimin elinden biraz büyükler? gözleri açık mı? ayakta durabiliyorlar mı, sürünerek mi hareket ediyorlar? bunları söylerseniz ne kadarlık olduğunu tahmin edebilir insanlar ve ona göre tavsiye yazar.
emme güdüsüyle yapıyorlar hatta büyüyünce de bundan vazgeçmeyenler var. emmeye çalışması karnı doymadığı anlamına da gelebilir. imkanınız varsa cat milk alın. karnı doyarsa emme durumundan vazgeçebilir.

  • madarch  (31.07.15 15:11:14)
sanırım diğerinin meme emme olayı devam ediyor, eczanelerde 2 liraya beslenme şırıngası satılıyor (dana gibi bişi kocaman) sütü onunla içirin emen kediye böylece emme içgüdüsünü tatmin etmiş oluursunuz diğerini emmez.

  • selam  (31.07.15 15:11:29)
veterinerde şunu gördüm kendisi de kullanıyordu:
(git: urun.gittigidiyor.com
ayırınca yumuşak bir yere koyup, hafif ısıtılmış su doldurulmuş bir şişeye falan yanaşmasını sağlayabilirsiniz belki. (hafif diyorum hava sıcak diye, hipotermi belli olmaz çok küçüklerse, birbirlerinin ısısına ihtiyaç duyuyorlar, ayırınca kontrol etmek lazım mutlaka vücut ısılarını)
  • sibertenik  (31.07.15 15:14:21 ~ 15:15:10)
kedi sütü bulmam imkansız, laktozsüz süt alırım.
gözleri açık 200 gram cıvarılar, yürüyorlar sıkıntı yok. kıçı emilen 2 şırınga diğeri 5-6 sırınga süt içiyor. zaten bir bir buçuk saate bir besliyoruz.
sıcak su olayını da yapıyoruz, bundan öncede iki üç tane böyle kedi büyüttüm ama ilk kez bu olayla karşılaşıyorum.
işin ilginci çok süt içen daha zayıf.
  • kuzey li  (31.07.15 15:22:08 ~ 15:24:07)
kardeşinin poposunu/pipisini emen, kardeşi çiş yaptıkça onu içiyordur. tehlikeli dikkat edin. bizde de böyle bir vaka vardı.

  • innerbliss  (31.07.15 15:58:26)
Eğer yürümeye başladılarsa 3 haftayı geçmişler, işiniz daha kolay. Ama gene de ölme ihtimalleri var. Yaş mama, tuzsuz peynir, labne falan parmağınıza sürün yalarlar. Laktozsuz süt + su+ yumurta sarısı+ 2 küp şeker karışımı anne sütüne yakın oluyor. Su ve süt 2/3 1/3 tü ama hangisi hangisi hangisiydi hatırlamıyorum. Yarım yarım koyun. İç paraziti de olabilir. 0.1 ml sitraks şurup verin 3 gün boyunca. Bağırması normal, derdini anlatmaya çalışıyor.

  • mühendis  (01.08.15 21:36:03)