ösys'de barajı geçmek

selamlar,

konservatuar yetenek sınavına girmem için barajı geçmem gerekiyormuş, girmedim ben daha önce bu sınava, yani nedir ne değildir hiç fikrim yok. barajı geçmem için kaç soru yapmam gerekiyor, zaten herhangi bir puan türünden 180 puan almam isteniyor, o yüzden matematiğe dokunmadan yapabileceğim alternatifleri ve çalışmam için kitap önerisi alabilirsem süper olur.

ufak cep kitapları işimi görür mü ? hangisi iyidir ?

teşekkürler

sanırım en uygun puan türü bu benim için ;

-YGS-4: Sosyal Bilimler (Yüzde 40), Türkçe (Yüzde 30), Temel Matematik (Yüzde 20), Fen Bilimleri (Yüzde 10)

@ali159

youtube aklıma gelmemişti çok ama çok iyi oldu.

yalnız, bu derslere dair bir altyapım yok. anadolu lisesi falan değil, oldukça kötü bir meslek lisesinden mezun oldum yıllar önce. amacım öyle 100 bine girmek falan değil, 181 alsam bile bana yetiyor.

matematiğe sıfırdan başlayacak kadar zaman ayıramam, vaktimi konservatuar sınavları için harcıyorum daha çok.

kısaca bu barajı geçebileceğim en basit yolu öğrenmek istiyorum. sınava 3 ay kala günde 30/60 dakika gibi bir süre ayırabilirim. videolar çok iyi oldu gerçekten, teşekkürler.

okul puanı diye bir olay varmış, benim okul puanım nedir onu nereden öğrenebilirim mesela ? okulu mu aramam gerekir ? kaç yıl önce mezun olduğum okul puanımı etkiler mi ?

bir yandan bunları araştırayım. oradan da bir puan gelecek sanırım.
  • sabirstone  (30.07.15 15:14:18 ~ 15:18:32)
konservatuara giriş için gerekli olan puana okul puanı katılmıyor.ham puanına bakacaklar.o yüzden okul puanının bir önemi yok.

  • darksdantes  (30.07.15 16:10:43)
okul puanına güvenip ygs'yi boşlama. çünkü gerçekten temel eğitim ve az biraz pratik zekayla yapılabilecek bir sınav. ama test çözme alışkanlığı gerekiyor, mesela okuduğunu anlayabilen bir insansındır diyelim, öyle tahmin ediyorum, bu sana türkçe'de 30 civarı net getirebilir ama sınav alışkanlığın olması gerekiyor.
nasıl olsa yaparım deme. şimdiden başla. 3 ay kala 30/60 dk hiç test alışkanlığı olmayan bir insan için, bak yapamazsın demiyorum, alışkanlık diyorum yetmez.
konservatuar sınavlarını az buçuk bilen biri olarak da evet yetenek sınavı yapıyorlar ama ygs puanın iyiyse, senin bir üniversite öğrencisi olabileceğine, derslere uyum sağlayabileceğine karar veriyorlar. öylesine formalite değil yani o baraj.
  • sibertenik  (30.07.15 16:24:07)