Kahve Makinesi - Breville nasıl bir markadır ?

www.decorillo.com

çok pahalı olduğu kesin, bakmayın bu fiyata, 2900 tl ye satılıyor birçok yerde. benim bu aleti 1900'e alma imkanım var. sizce değer mi ?

ben delonghi nin 350tl lik giriş seviyesi makinasını kullanıyorum, alet infilak edicek diye korkmaya başladım artık. tamamı plastik malzemeden gayet basit bir alet, bu zamana kadar işimi gördü ama artık sağlam ve daha zahmetsiz (mesela bu kendidisi otomatik olarak çekiyor kahveyi) bir makina almak istiyorum.

ben bu aleti inceledim, baya ağır, bütün aksamları metal. son derece kaliteli eyvallah ama kullanan birinden bir iki yorum alsam süper olacak.

genelde günde 2 ya da 3 bardak kahve yapıyorum kendime. baya kullanıyorum bence.

nasıl bilirsiniz bu aleti, sizce 1900tl verilir mi ?

Marka çok çok çok iyi bir marka. Ama Kahve makinası piyasasını bilmiyorum.

  • keyfi davranan sozluk moderatoru  (27.07.15 01:52:24)
@memog

tam olarak şöyle yazdım "bakmayın bu fiyata, 2900 tl ye satılıyor birçok yerde."

www.enplus.com.tr

www.mediamarkt.com.tr
  • sabirstone  (27.07.15 01:57:45 ~ 01:57:58)
Bu makinayı kullanmadım ama her türk vatandaşı olmanın verdiği yetkiye dayanarak bi kaç şey sallamak isterim.

Hocam kahve dükkanın yoksa veya işyeri gibi prestij ürünlerinin gerektirdiği bir yere almayacaksan yazık olur verdiğin paraya gibi geldi, dile kolay 1900 lira. Biraz araştırmayla daha iyi f/p oranına sahip bi ürün bulunabilir bence.

-Ha bu arada breville iyi marka ona sözüm yok- Lakin uzun süreli araştırıp bunu almaya karar verdiyseniz ona diyebileceğim bir şey yok.

Sadece iyi düşünün :)
  • vincentvega  (27.07.15 03:14:45)
breville genel olarak pahalidir. bu ayarda bir makina icin de cok anormal degil fiyat ama sut isiticisi olmadigindan o para verilmez diyecegim. sut haznesi olsa belki deger diyecegim de i-ih bence alinmaz :/

Bir de cidden para bok degilse eve alinacak alet degil, isyerine filan belki makul.
  • fortisvita  (27.07.15 03:49:54)
bu kadar para verdim mi 58 mm portafiltre ararım ben olsam. oyuncak gibi 54 mm vermişler 2 binlik makinaya.

kaldı ki süt köpürtücü otomatik değil, kahve öğütücüsü ne kadar başarılı soru işareti? breville 800es'lerde kazanın su sızdırma problemi var mesele bunda o çözülmüş mü?

donanımhabere konu açmıssın ama yanlış yere. şuraya sor bakalım:

forum.donanimhaber.com
  • mattiadestro  (27.07.15 18:25:59)
@mattiadestro

verdiğiniz konu daha iyiymiş evet. görmemiştim.

bu arada 54mm ve 58mm aradasındaki fark ne gibi bir etki yaratıyor ?

belki başka birilerininde işine yarar diye buradan sormak istedim.
  • sabirstone  (27.07.15 19:49:28)
@sabirstone pm attım gerçi ancak portafiltre ile alakalı yorum yazmamıştım.

single shot alıyorsanız aslında çok fark yok. ancak double shotta 58 mm kahveyi daha iyi kanalize ediyor ve daha homojen şekilde basıncı yayıyor. ayrıca kahveyi tamplerken daha yayvan yüzeye basınç uygulamak daha kolay. derindeki bölge tam sıkıştırılamamış olabiliyor ufak çaplı portafiltrelerde. fark burada.
  • mattiadestro  (28.07.15 11:02:03)