Blogger blogumu özel blog sistemine taşırsam ?

Merhaba Bloggerdan blogum var bayadır uğraşıyorum iş amaçlı bir web sitesi haline geldi devamlı güncel tutuyorum ve bir ara google adwords den reklam alarak bir miktar para harcadım ve şuan istediğim kelime googleda aratılınca kolayca blogum bulunabiliyor.

Ben sitemi biraz daha büyütmek daha kurumsal şık hale getirmek istiyorum ama yine güncel tutmak devamlı veri girmek için iyi bir hosting alıp wordpress'e taşımak güzel bir temada yoluma devam etmek istiyorum.

Sorum şu googleda şuan birinci sayfadayım bunu yaparsam herşey sıfırlanır mı ? googledan düşermiyim. ?

link olarak blogger subdomain 'ini kullanıyorsan yeni alacağın alan adı farklı olacağı için, yeni alan adı duplicate content olarak görüneceği için sorun olacaktır.

  • zam sampiyonu domates  (24.07.15 18:40:46)
bir takım paylasımları google üzerinden bir takım paylasımları da internet sayfan üzerinden yapabilirsin tabii ki bu internet sayfanın tıklanmasını yaygınlaştırman için google'ı kullanman lazım.

oluşturduktan sonra oradan insanlara duyurabilirsin.
  • c p  (24.07.15 18:44:01)
Bu sorunuzun kesin bir yanıtı yok. Blog sistemlerinin (Blogger, WordPress vb.) bu denli popüler olmasının sebebi Google ve diğerlerinin blogları çok sevmesi ve arama indeksinde sadece bloglara, yani özgün içeriklere öncelik tanımaları...

Blogunuzdaki içeriği XML olarak kaydedin, CMS olarak WordPress kullandığınız bir sunucuya aktarın, sunucuyu alan adınıza da bağladıktan sonra eski blog içeriğini silip adresini de yeni adrese yönlendirin. Arama motorlarındaki sıralamanızda bir iniş çıkış illâ ki yaşarsınız ama bir hafta içinde toparlayacaktır.
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (24.07.15 18:44:12)
teşekkür ediyorum cevaplar için. Özel alan adı almıştım zaten subdomain kullanmıyorum. dediğiniz gibi google blogger sistemini sevdiğinden dolayı zaten üst sıralarada doğru çıkmayı başardım. Bir kaç haftada toparlarsa kendime ait bir hostinge taşıyabilirim. Teşekkür ederim tekrar.

  • gramofon  (24.07.15 18:46:42)
@cok sey hakkinda az sey bilen adam; sorunun kesin bir yanıtı yok iken, "1 hafta gibi bir süre" şeklinde bir zaman planını neye göre verdin? bilmediğim için soruyorum.

  • zam sampiyonu domates  (24.07.15 18:47:31)
"Sıradan düşer miyim" sorusunun kesin bir yanıtı yok, zira o kısım tamamen işin analitik tarafı ve arama motorlarının algoritmaları her 17,5 saatte bir otomatik olarak değiştiği için biraz da şans işi açıkçası? Oysa "bir hafta" diye adını koyduğum tarih, aslında 72 saat olarak belirlenen bir süreç, garanti olsun diye Türk esnafı ağzıyla "bir hafta" diye yuvarladım. DNS güncellemelerinin dünya genelinde tamamlanması 48 saat olarak hesaplanmıştır. Google'a "re-crawl" komutu (ben sitemi güncelledim, gel de değişiklikleri gör ki kendindeki kopyaları da güncelle) gönderildikten sonra arama motorunun yanıtı da DNS güncellemesi sonrası ilk 24 saat içinde olacaktır. Hatta dilerseniz sizi biraz daha detaya boğayım:

www.google.com
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (24.07.15 18:52:24 ~ 18:53:33)