IŞİD bize giriyor mu?

Kilis'te Türk askerine ateş açılmış, bi asker ölmüş.

Ne diyorsunuz? Savaş kapıya dayandı mı artık?

Bordo Bereliler - 14 Tane F-16 - Onlarca Tank ve en sonda Zırhlı Tugay Komutanı Tuğ. Cemalattin Doğan'da sınıra gitti.

Olay çok büyüyor burada küçük bir ordudan söz ediyoruz. Her şey olabilir bekleyip görmek gerek. Bu arada ışid asla bize giremez. Öyle Kilis civarından başlayayım fetih yapayım doğu sınırını alayım filan olmaz asla. Ama burada asıl önemli olan TSK ışid ile artık sürekli savaşta mı olacak yoksa bu anlık bir karşılık mı olacak? karşılık vermek için gerçekten sağlam bir ekip yollanmış çünkü.
  • vosvos3131  (23.07.15 17:30:29)
suriye'ye girmek için bahaneleri var artık. normalde 1-2 top atıp kınayarak geçerler derdim ama pkk ve ışid'in saldırılarına aynı anda uğruyoruz. kötü şeyler olacak.

  • zgrydn  (23.07.15 17:31:34)
IŞİD klasik cephe savaşı şeklinde saldırmıyor. Şehir içinde hücrelerini aktive ederek başlıyor saldırılarına. Bize giremez diye bir şey yok yani. Ama bir şey elde edemez.

  • zombi  (23.07.15 17:42:14 ~ 17:43:20)
@cesario

iranın hali bizden kat kat iyi çünkü bölgedeki ağırlığını hayvan gibi hissettiriyor. amerika bile bulaşmadan önce 5 defa düşünüyor. türkiye ise çapsız dış politikalar ve sabrımızı zorlamayın!!! tadındaki tepkiler nedeniyle şamar oğlanına döndü. pkk olur, işid olur, esed olur herhangi bir x gücünün götünü yedi cihana ders olacak şekilde kesmedikçe de düzelmez bu imaj. türkiye bölgede gücünü göstermeli.
  • fayfim  (23.07.15 17:43:24)
fayfim +1, son ambargo-nükleer anlaşmasından sonra iyice belirgin bir hal aldı bu durum. ortadoğu'nun devi, abisi, sorumlusu varsa o ancak iran olur. adamlar bizden daha saygıdeğer ve "temiz" durumda şu an.

ışid konusunda, pkk ve diğerleri hakkında da daha önce defalarca söylendiği gibi, bize öyle tankla tüfekle giremezler. 75 milyonluk ülkeye öyle sınırdan ta ta ta diye sıkarak giremezsin, adamın götünü keserler. bombalar patlatacaklar, şehirlerde huzursuzluk yaratacaklar, vurkaç taktikleriyle orduya küçük küçük kayıplar verdirmeye çalışacaklar vesaire. yapacakları bu olur. kağıt üstünde ışid'e şehir vermeyiz belki ama bu durumun bence savaştan hiçbir farkı yok halk açısından. insanlar artık metroya binerken iki kere düşünüyor. ülkenin hiçbir yeri güvenli değil. her an bir tanıdığının ölüm haberini alabilirsin, ordumuz da androidlerden oluşmuyor sonuçta; sivil değilse bile onlar da "insan", birinin oğlu veya arkadaşı.

insan ölecek mi, ölecek. kan dökülecek mi, dökülecek. nasıl olduğu çok önemli değil bence. böyle yavşak yavşak, tırıs tırıs savaş devam eder daha uzun süre.
  • der meister  (23.07.15 17:49:40)
alttaki

  • partizan  (23.07.15 18:25:32)
ona göre abdest-namaz kılmayı öğrenin işte beyler.

  • anonymice  (23.07.15 18:36:03)
Büyük ihtimalle MİT kendi kendini vurdu. Ya da hükümet tetikçisi IŞİD e talimat verdi Suriye ye girmek için bahane bunlar

  • le fantome de l opera  (23.07.15 18:40:08)