kargalar konusunda bilgili biri aranıyor

yaklaşık 1 aydır balkonda baktığımız yavru kargayı salma vakti geldi ancak önceki 2 denememiz başarısız oldu. bu konuda tecrübeli biri varsa bi kaç soru sormak istiyorum.

Karga değil de kumru beslemiştik böyle. Zaten camın önüne koymaya başlamıştık biraz büyüyünce, bir gün atlayı verdi aşağıya. Fazla uçamadı aldık getirdik bir hafta kadar bir şey yapmadı sonra bir deneme daha yaptı. Gene gittik getirdik, bu sefer ertesi gün tekrara atladı. Biraz biraz uçuyordu artık. Sonra bir sabah baktık yok, akşam üzeri geldi. Geceyi evde geçirip gündüzleri gidiyordu. 2 ay kadar da böyle sürdü sonra gitti gelmedi. Diyeceğim camın önüne koyun ki zaten balkondaymış, içgüdüsel olarak bir gün başlarlar uçmaya,

  • orhan tv  (16.07.15 11:10:15)
zaten uçuyor 15-20 metre gidebiliyor ama henüz yemek yiyemiyor. su sabah çok erken saatlerde güneş yeni doğarken saldım. hem ortalıkta insan araba olmaz hem de diğer kargalar aktiftir diye düşündüm. ancak bizimki uzakta bi bahçeye uçtu orada bi süre kaldı ama diğer kargalar pek dostça yaklaşmadılar gagaladı ve havada saldırdılar buna. sonra bizim apartmanın arada bi klimanın üzerine gelip kondu orada saatlerce kaldı acıkınca bağırmaya başladı şansa başka bi pencere önü klimanın üzerine uçunca yakaladım geri aldım.

henüz tam erişkin olmadı kendi yiyemiyor belki de salmak için erken olabilir.
  • orpheus  (16.07.15 12:13:33)