Motor olayına girmece : bajaj pulsar ?

motor alayım diyorum artık tak etti canıma
daha önceden tecrübem yok. motora binmişliğim dahi yok.

x-max scooter bakıyordum ancak 10bin tl hem de ileride enduro falan istediğimden geçişi zor olabilir diye düşünüyorum

yoğunlukla şehir içi kullanıcam
bajaj pulsar alayım diyorum 7000 tl civarında.

hsonları'da izmit'e gider gelirim.

ayrıca kışın kullanımda zorluk çeker miyim?

Motor forumlarinda basligini oku pulsarin. Motosiklet nette falan. Bi kac kronik problemi vardi diye hatirliyorum. Hepsini oku iste. Baslangic icin 200cc tavsiye edilmez genelde ama Egitim alirsan olur. Kisin cok zorlanirsIn motora binerken. Zeminde kar varken veya herhangi bi yagis esnasinda kullanmak iskence.

  • icim urperiyor  (13.07.15 13:22:53)
www.youtube.com

kesinlikle scooterle başla, maxi olmasa daha bile iyi olur. ufak cclerle başla. bi scooterle piş, motoro binmemiş biri için vitesli, büyük cc motor felaketle sonuçlana bilir.

kış aylarında zorlanabilirsin. karda, yoğun yağmurda mümkünse kullanma ilk etapta.
  • kuzey li  (13.07.15 13:39:17)
scooterla başlama. pulsarla da başlama. al bi ybr 125,cbf 150 öğren işi biraz. öğrenme kısmına vakit ve nakit harcaman gerek. çevrenden biraz öğren dur kalk, denge faln.biraz kullan,enazından 150 km. sonra hondanın güvenli sürüş 2 eğitimine git. biraz daha kullan. art akademinin yol eğitimi var. ona da git. kışın zor.

  • rgnzn  (13.07.15 13:40:49)
honda eğitmenlerinin yalancısıyım. scooterla başlanmaz, her tarafını kırarsın diyorlar.

  • rgnzn  (13.07.15 13:42:01)
scooter la trafiği öğrenirsin motoru deel

  • losev bagiscisi  (13.07.15 13:43:24)
amacım şu anda metrobüsten falan kurtulup rahat rahat işe gidip gelmek altımda bir şey olsun.

araba zaten hiçbir işe yaramıyor ayrıca bütçem yok. zaten kız arkadaşımda şirket arabası var :)

bunun yanında
xmax ile hem rahat kullanım hem de trafiği öğrenebilirim
ancak ileride enduro falan istersem sıkıntı yaşar mıyım?

ya da uğraşma ybr125 mi al dersiniz :)
  • croswell  (13.07.15 14:10:25)
hocam xmax,xcity,gts250 den birini al. bulasma ybr falan, kıvrak adamların ve kuryelerın motoru o. Kurye zannederler, kıvrak zannederler kırarlar ustune.

  • anonymice  (13.07.15 14:16:05)
altın elbiseli adam yeni başlayanlar için skuter öneriyor.
www.youtube.com

  • late viper  (13.07.15 15:46:32)

  • ergenpezeveng  (13.07.15 18:46:17 ~ 18:46:32)