yurtdışından telefon aldım pasaport kaydı ?

birinden pasaport bulunca işlemleri nasıl halledeceğim ?

ve pasaporttan ayrı bir de vergi muhabbeti varmış sanırım doğru mu tşk.

ya pasaport aldığın kişi öder sende ona toplam ücreti ödersin, ya da vergiyi kendin ödeyip pasaport sahibine sadece pasaport ücreti verirsin.

vergi:131 tl
pasaport kayıt hakkı: 120-150 tl arası (daha fazla isteyen olursa verme)

pasaport sahibi e-devlet'e giriş yapıp telefonu pasaporta işletecek. vergiyi de dediğim gibi ya sen ödersin (banka veya vergi dairesi) ya da pasaport sahibi. e devlet'e kayıt yapıldıktan sonra anında telefon kayıtlı gözü.
  • tolga asp  (10.07.15 08:59:58)
60 gün içinde

  • tolga asp  (10.07.15 09:38:00)
Devlet soyle soylemis:

"Yolcu beraberinde getirilen cihazların kayıt işlemleri 60 gün içerisinde yapılması gerekmektedir."

"IMEI kaydı için kişiye ait pasaportun son iki yıl içerisinde herhangi bir cihaz kayıt işleminde bulunulmamış ve kişinin Türkiye’ye giriş yaptığı tarihten itibaren 60 günü geçmemiş olması gerekmektedir."
  • dostoyevskininyancisi  (10.07.15 09:43:06)
e devletten hepsi yapiliyor

  • oscar  (10.07.15 12:07:43)
pasaport sahibi senden bir ücret talep etmiyorsa sen sadece bankaya harç yatırıyorsun 135 liraydı en son. ptt'den e devlet şifresi alıyorsun (yoksa). sonra e devlete girip oradaki adımları takip edip kaydını yapıyorsun. bu arada bankadan imei soracaklar yanında bulundur. telefon yanındaysa oradan verirsin zaten.

  • her metin sonsuz anlam uretir  (10.07.15 12:14:08)