üniversite değiştirme

bu sene okula kayıtlanacak bir arkadaşım var. şunu merak ediyoruz. okula yerleştirdikten sonra aynı bölümle başka bir okula geçmek istese sadece öss'den aldığı puan ve geçmek istediği okul-bölümün taban puanımı ele alınıyor. yoksa gano'da dahil mi? ya da öss puanı hesaba katılmadan sadece gano ile geçiş yapma ihtimali var mı?

araştırdım fakat internette çok fazla bilgi var ve yanlış bilgilerle dolu.

teşekkürler.

her okulun yatay geçişle öğrenci alma usulü değişiklik gösterebilir. hedefteki okulun yönetmeliklerini takip edin, öğrenci işlerini arayıp sorun.

ama not ortalamasına garanti bakılıyor, onu söyleyeyim.
  • zgrydn  (08.07.15 16:53:03 ~ 16:54:46)
merkezi puanla yatay geçiş yaparsan ;puanın taban puana eşit ya da yüksek olmak zorunda
normal yatay geçiş için öss puanı ve ortalama örneğin odtü için öncelik öss puanı ve ortalama, öss puanı ortalamadan daha önemli belli bir seviyede olması gerek
Boğaziçi ve gsü; ortalama bilim sınavı sözlü mülakat ve öss puanı da önemli
diğer okullar için; ortalama ve öss puanı önem sırasına göre yazdım
Bu arada odtü ve boün için İngilizce yeterlik ve gsü için de Fransızca yeterlik şart
  • limoncello  (08.07.15 17:03:02 ~ 17:04:09)