Çamaşır makinesi nasıl seçilir

Tek kişi için, günlük kıyafet, hassas kumaştan çamaşır ve nevresim yıkamaya elverişli, uygun fiyatlı çamaşır makinesi arıyorum. neye dikkat etmeliyim alırken?

Çamaşır makinelerinin artık hepsi o dediklerini yapabiliyor. Servis ağı iyi olan bir markanın ucuz bir modelini al gitsin. Arçelik/Beko'nun düşük modelleri işini görür bence.

Her gün çalışmayacaksa enerji sınıfı çok önemli değil. Tek kişi için kapasitesinin de bir önemi yok; en ufakları 5 kilo zaten, o da fazlasıyla yeter.
  • osurdum  (29.06.15 14:48:10 ~ 14:48:50)
tek kişilik diyorsan 5 kiloluk dışına çıkma sakın, ucuz yollu birşeyler bakabilirsin işte.

  • feodal moruk  (29.06.15 14:56:03)
Mutlaka kisa yikama prog.olsun.

  • brnbrs  (29.06.15 15:26:07)
yıkama hacmi olarak kg değil de tambur hacmine bakacaksın. bazı makineler 7kg diyor mesela ama tambur hacmi 5kg lık makineler kadar. internette biraz araştır almadan önce.

  • mr.goodcat  (29.06.15 15:40:01)
uygun fiyatlı diye altus almayın, inanılmaz buruşturuyor kıyafetleri.

  • physcos physcos  (30.06.15 02:30:53)
  • kronik  (30.06.15 11:47:57)
İşini görür. Ama Indesit'in servis ağı nasıldır bilemem. Arçelik/Beko bu konuda iyi, eve gelip halledip gidiyorlar aynı gün.

  • osurdum  (30.06.15 11:54:57)
f/p olarak baya iyi görünüyor, servis imkanlarını bilemem tabii. bide mediamarkt'ta bu kadar ucuz dışarıda 800 tl civarında fiyatı. 600-700 civarında beko ve arçelikler genelde 600 devir oluyor, çok farkeder mi bilmiyorum?

  • kronik  (30.06.15 13:08:53 ~ 13:09:14)
Devir olayı sıkma için önemli, 800 devir falan her türlü yetiyor. Zaten fazlası baya hırpalıyor çamaşırı. Ama çok sıkılması gereken çamaşırlarda iyi tabi. 600 devir pek kalmadı, baya eski modellerdir onlar. O zaman senin verdiğin linkteki daha mantıklı bence de.

  • osurdum  (30.06.15 13:33:18)