Farklılıklara Rağmen Olur mu?

Merhabalar,

Kısa keseceğim konuyu; çok hoşlandığım bir kız var. Aynı yerde çalışıyoruz ama işimizin birbiriyle ilgisi olmadığından o tarafta kafam rahat. İşe alan IK'cı olmam dışında iş yerinde iletişimimiz olmayacak gibi görünüyor. Neyse efendim ben hızlıca niyetimi belli ettim, "henüz tanımıyoruz birbirimizi arkadaş olalım elbette ama benim durduğum nokta burası" dedim, yarın öbür gün "aa sadece arkadaş olarak görüşmüştüm" hikayesi olmasın diye.

Buluştuk ve pek de ortak noktamız olmadığını gördüm, en önemlileri; ailesi çok bağlı birbirine (tatillere bile kuzenler-eşleri, amca vs gidiyorlar), din çok referans kendisi için. Mesela ben bir şeyi doğru ya da yanlış olup olmamasına göre yapıp yapmamaya karar verirken, o günah-günah değil olarak değerlendiriyor.

Böyle bir ilişki yürür mü?

Not: arkadaş çevremde yürür diyen de var "zor o iş" diyen de..

Not2: hemen her gun yazısıyoruz, uzun uzun sohbetler ediyoruz.

üzgünüm ama zor gibi söylediklerine göre

  • mungojerry  (27.06.15 21:19:18)
@minik donut canavarı ayrı katlardayız ve asansorde karsılasmak dışında hiç karşılaşmıyoruz neredeyse.

  • zartanyan  (27.06.15 21:30:50)
Ailesi çok iç içe olmasaydı anlaşabilirdiniz. Günah-günah değil ile ahlaklı-ahlaklı değil genelde aynı yere çıkıyor.

  • Lim5  (27.06.15 21:39:35)
şimdi olur mu olmaz mı diye düşünüyorsunuz, bir haftaya olur olur diye kendinizi avutmaya başlayacaksınız, bir kaç ay sonra bu farklılıklardan birer birer sorunlar doğacak sonra sabredeyim belki olur demeye devam edeceksiniz sonuç olarak olmayacak ve bitiremeyen biriyseniz eğer kendinizi bitireceksiniz. yaşadığım buydu.
ya da bi halt olmayacak mutlu olacaksınız

  • sen de git sen de unut  (27.06.15 21:44:38)
badi, deneyin, yaşayın, zaman göstersin derim ben. sevgi, birbiri ile anlaşmak, kimya, saygı, bunlar var ise bence gerisi teferruat..

ayrıca benim sevgilim de eski işyerimden idi, hiç de korkma ;)

akışına bırak.
  • whatyougetiswhatyoudid  (27.06.15 21:46:43)
@whatyougetiswhatyoudid sağol badim

  • zartanyan  (27.06.15 21:53:51)
Muhtemelen yürümez.

  • arnold schwarzeneger  (27.06.15 21:57:25)
belki olur ama gerek yok ki. yani bu sebepten tonla insan boşanıyor, ilişki bitiriyor her geçen gün. birçoğu da uzun sürmüş şeyler. baştan ideal şartlarda başlayıp, sonraki kötüleşmeleri kolayca tolere etmek varken neden alakasız bir insanla başlayıp hayat sikmeyi garantilemek istiyorsunuz?

  • prodeq  (28.06.15 00:17:04)
hayat tarzları farklıysa zor. olur olmaz değil insanlar değişebilir. ancak değişim şart. benim tecrübem böyle söylüyor. deneyin ne kaybedersiniz.

  • gokhan atestepe  (28.06.15 18:35:34)