duyuru'nun kontrolsuz buyumesi

hepimiz seviyoruz ki buralardayiz, zaman geciriyoruz iyi hos da bu sitede ciddi eksiklikler de oldugunu dusunuyorum ben; bunlarin en basinda da kontrolsuz buyume geliyor. siteyi kontrol eden, duzenleyen kimse yok. moderatorler desen 1-2 kisi disinda aktif kimse yok. compumaster haftada 1-2 ancak ugruyor. dolandiranlar fink atiyor, birinin 30 tane hesabi var trolluk yapiyor. kimsenin dur dedigi yok.

asagida ismi yazan moderatorlerin cogu aylardir siteye ugramiyordur belki de. aktif moderator getirilmesi gerekmiyor mu? compumaster niye bu kadar ilgisiz?

sevilen bir siteden giderek uzaklasmamiza neden oluyor bu durum. siz ne dusunuyorsunuz?

Sonuçta kimse her dakika burayı kontrol edemez ama dolandırıcılık konularinda hassas davranılmalı. Hatta alım satım tamamen yasaklanabilir.

  • empedokles  (23.06.15 18:41:20)
bahsettiğin durum bir kaç senedir böyle. bu konuda çok yazdık, çok söyledik. bir işe yaramadı. compumaster her şeyin farkında ama ilgilenmiyor-ilgilenemiyor ya da ilgilenmemeyi tercih ediyor.

zamanında çok faydasını gördüğümüz, bir çok insanın da faydasını gördüğü bu site hakkında duygusal yaklaşıyoruz. ancak sitenin kendi sahibi ilgilenmiyorsa biz ne yapabiliriz.

ben artık pes ettim. sözlükte de yazmıştım bir sürü şey sonra sildim bu sebeple. hiç bir faydası olmadığı gibi sadece gördüklerimi yazdığım halde mesaj yoluyla azar işittim, ayrıca hayatta tanımadığım insanlar gelip nikime garip şeyler yazdılar. sonra ben ne uğraşacağım dedim.

cevap olarak: artık duyuru hakkında düşünmüyorum. arada sırada şöyle bir bakıyorum. kediler mediler yardımım olacaksa yazıyorum.

gerisini compumaster düşünsün.
  • mea maxima culpa  (23.06.15 18:41:28)
yeni site yapsın önce 4 sene oldu aq

  • masa penisi  (23.06.15 18:42:09)
sana harfiyen katılıyorum. yaptığım tek şey de bu olur bu konuda. bunlar zaten kuran'da yazıyor. kaç kere söyledik biz. kimsenin uğraştığı yok. duyuru bulunmaktan çok keyif aldığım, önemsediğim bir ortam ama "sitemiz nereye gidiyor" da diyemiyorum artık. yapanların burayı geliştirmek gibi bir derdi yoksa canları sağolsun, girilmez hale geldiğinde ben de girmem olur biter, affedersin skerim duyurusunu.

"biz bir araya gelip bi şeyler yapsak?" diyen çıkabilir. hep oluyor bu tarz girişimler ama hiçbiri sonuç vermiyor. mail grubu açılıyor, konuşuluyor ediliyor falan sonunda hiçbir yere varılamıyor veya proje uzun soluklu olmuyor çünkü içinde çok fazla kişi var. her şey savruk ilerliyor ve neticede yine kimse memnun olmuyor.

hala "sevilebilir" haldeyken duyuruyu sevelim, sayalım. benim diyeceğim budur. compu'ya da inançlı dostlarımız beddua falan etsin ibadetlerinde.
  • der meister  (23.06.15 18:51:31)
O kadar dedim beni mod yapın diye. Dinlemediler.

  • etna  (23.06.15 19:10:55)
sevilen bir siteden giderek uzaklaşmaya sebep olduğunu düşünmüyorum pek. "ben gidiyorum duyuru çok bozdu bb" diyenlerin neredeyse hepsi geri döndü lol. onun dışında yeni insanlar gelmeye devam ediyor her yerde böyledir birileri gider, birileri gelir.
fazla romantikliğe gerek olduğunu da düşünmüyorum açıkçası.
evet sıkıntılar ve istekler var, defalarca da gerekli kişilere bildirildi bunlar. ama değişen bir şey yok ne yazık ki.
  • rheia  (23.06.15 19:11:44)
Rheia romantiklik degil bu; sitenin duzgun yonetilmesi icin ufak bir istek. Bir sorun olduğunda karsimda dogru duzgun muhtattap istemem anormal bir durum degil sanirim. Adamin ismi yazilmis, kendi yok.

  • fraise  (23.06.15 19:14:06)
yeni 3 mod alınıcakmış ama sanırım güvenilir biri bulmakta zorlanıyor compumaster.

  • sayns  (23.06.15 19:15:18)
umursamıyorum artık. çok sık gelmiyorum artık zaten.

  • rock n roll  (23.06.15 19:19:37)
beni yapın la mod valla kimsenin sesi çıkmaz terör estiririm.

  • mrthany  (23.06.15 19:30:53)
Hep diyorum ama anlaşılmıyor: Biz duyuru kullanıcıları olarak birleşip tek bir ses olarak hiç değilse ortak bir iki noktada birleşip compu'nün önüne isteklerimizi koyup bir tavır almazsak bu böyle devam eder.
Bu tür başlıklardan her 2 ayda bir açılıyor.Mdc iki tanesini göstermiş yanlış hatırlamıyorsam 1-2 kez de ben açmıştım ama değişen birşey olmadı.
Gittikçe daha az yazıyorum ben de bu yazılan nedenlerden ötürü.

edit:
www.eksiduyuru.com
  • rakicandir  (23.06.15 19:46:26 ~ 19:49:31)
bir başka çözümsüz duyuru dertlenmesi daha savruşturuldu

mutlu musun kompü!!!11!!
  • rakicandir  (24.06.15 01:22:03)
Aşağı doğru scroll yaparken doğum kontrolsüz büyüme diye okudum. Geri dönüp duyuruyu bulana kadar hamile mi doğum kontrol hapı kullanıyor, doğan çocuğa mı içiriyorlar ergenlikteki mi alıyor onu anlamaya çalıştım.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (24.06.15 01:37:55)