gayrimenkul yatırım uzmanları

silkinerek çıkardığınız 130 bin tl birikiminiz var.
şu an lojmandasınız ve 2-3 ay sonra yeni bir yere taşınacaksınız.
seçenekleriniz:

izmirde, bahçe içinde, ferah, otoparklı, doğalgazlı, 6 bloklu ama 15-20 yas arası eski bir sitede güzel bir ev buldunuz. işinize, metroya, çevreyoluna, alışveriş merkezlerine çok yakın. manzarası güzel. orta sınıf gelir ve sosyo-kültürel seviyede çoğunluğu devlet memuru sakinleri var. sizse beyaz türksünüz (!).

a. bu evi 130 bin tlye satın alıp max 20 bin tlye full tadilat yaptırıp bikaç yıl oturup satmak mı?

b. aynı sitede yan daireyi 700 tlye kiralayıp tadilat yaptırıp tadilat masrafını kiradan düşüp, max 1 yıl olacak şekilde kira ödemeden oturmak mı?

c. evin yerine ve manzarasına bayılsanız da çok eski uğraşmaya değmez diyip ama mecburen bankadan kredi çekip 0 bir ev satın almak mı?

d. kriz var, nakit varsa elde tutup bankaya hiç bulaşmamak lazım, tadilatsız masrafsız bi ev bulup idareten kiraya çıkmak mı?

e. hiç biri

İstanbuldan bu duyuru okununca direk a seçeneği diyorum:)

  • halilibo  (23.06.15 11:43:23)
eve bağlı evin durumu iyi ve yapısı sağlam ise satın alırdım,
yok çok eski tesisatı güven vermiyor yapı olarak da bakımsız dersen satın almazdım,
çok fazla kredi çekmeden daha yeni ev alabiliyorsan al gir derim

ama tadilat yaptırıp kiraya çıkayım seçeneğini hiç düşünmem
  • basond  (23.06.15 11:45:45)
halilibo, izmire bekleriz seni o halde.

  • halanne  (23.06.15 11:52:42)
Dus hakli akenr al

  • duptıs  (23.06.15 12:45:03)