Sizin evde domuz eti yiyorlarmış doğru mu?

İşe başladım, tam 2 hafta oldu. Bugün işyerimde bir tanesi bana böyle bir şey sordu. Yoo, nerden çıktı dedim, sırıtmadı da. Ne bileyim dedi geçti. Ben de üstelemedim ama eve gelince dank etti, aklıma fena takıldı.

Oruç tutmuyorum ve çoğu tutuyor onların. Ben bu yüzden dediğini düşündüm. Sence niye böyle dedi bu bana? Adam tam bi oç mu? Sen olsan o an napardın? Ya da benim yerimde olsan yarın naparsın?

Sinirden kendimi...

Adam oc çıkmış. Bir daha konusu geçerse sana ne kapcik de çekinme

  • Atimi  (22.06.15 20:47:06)
sordugu an "hayirdir?" derdim.

bu tur anlar icin "hayirdir?"i hep cepte bulundur. cevap vermek zorunda hissetme kendini.
  • brkylmz  (22.06.15 20:47:48)
yarın orucu gizli gizli yiyormuşsun doğru mu diye sorardım.

  • camino real  (22.06.15 20:48:26)
anasini sikerdim

  • pete payetti  (22.06.15 20:48:27)
Oha. O amaçla söylediyse tam oküzmüş. Hiç muhatap olma. Yine ima yaparsa vardır geç ama

  • nucleon  (22.06.15 20:52:19)
yiyorum deseydin ne olacaktı merak ediyorum. tam bir oç. hem de katıksız.

  • hb  (22.06.15 20:57:06)
ahahaha o ne biçim soruymuş be öyle :) götümüze de buzlu badem sokuyoruz biz katılsana deseydin keşke.

  • ufukcel  (22.06.15 21:02:14)
yok yav sert oluyo ben kedi seviyorum de

  • icim urperiyor  (22.06.15 21:06:47)
İnanamamış sanırım oruç tutmadığına. Gülmediğine ve ciddi ciddi sorduğuna göre dalga geçmiyordur veya laf sokma çalışması değildir. Muhtemelen saf bir kişidir. Diğerleri arkandan konuşmuşlardır "Onun evinde domuz da yeniyordur" diye. Yazık, onun da içi rahat etmemiştir, emin olmak istemiştir. Hani "Oruç tutmaman zaten bir şeydi de, domuz da mı yiyorsun" diye. Belki bunu kandırmaya çalışmışlardır. Bazı insanlar çevresinde hiç oruç tutmayan veya domuz yemeyen birilerinin olmadığı çevrede büyüyebiliyorlar, dolayısıyla böyle insanlarla karşılaştıklarında şaşırmaları ve birçok şeye inanmaları da normal.

Hayır, her gün domuz yesen ne olacak, hiçbir gün ağzına koymasan ne olacak?
  • aychovsky  (22.06.15 21:07:41)
müslüman mizahına maruz kalmışsın.
ezdirme kendini, hayırdır +1 diyorum ben de

  • bolungarvik  (22.06.15 21:07:46)
bover sallama ama yine öyle sikindirik bi soru sordu mu sende yapıştır cevabı; " bak mümin kardeş seni öyle bir sikerim ki değil ramazan yılın geriye kalan aylarında bile oruç tutamazsın." dersin.

  • seyduna6687  (22.06.15 21:09:39)
seyduna +1
pete payetti +1

  • littlejack  (22.06.15 21:12:26)
a. aklınca sana laf sokmuş "gavur" diye.
b. klasik türk tipi "her işe burnunu sokma" hastalığından muzdarip.
Ben olsam evet veya hayır manasında bir cevap vermez, "niye sordun?" derdim.
  • ay nov kung fu  (22.06.15 21:18:46)
Ben olsam hem de ne. Domuz çiftliğim var benim bilmiyor musun? Derdim.

Böyle saçma insanlara saçmalıklarını böyle vurgulamak gerek.
  • empat  (22.06.15 21:24:23)
@aychovsky

Saf değil, tam tersine fırıldağın önde gideni, cin gibi bi herif. Arkamdan konuştukları ihtimalini ben de aklımdan geçirdim ama sanmıyorum.

Bu herifle iki gün önce oruç tutma/tutmama muhabbeti yapmıştık. Bugün de yabancı bir misafirimizle beni muhtemelen sigara içerken gördü ve kendi içemediğinden kudurdu sanırım.
  • otonom  (22.06.15 21:29:39)
ben olsam anasını sikerdim. ama sen çok geç kalmışsın.

  • sen git ben geliyorum  (22.06.15 21:39:17)
bizim sandicci var memet abi, bulundugumuz handa da ermeniler var. gecenlerde murat abi(ermeni) sabah ron balıklı sandvic yaptiriyordu kendine, sandvicci usta da kendine sofi biri. laf attı ortaya ''x bey murat bey de bakıyor kendine'' bende baksın ya ton balıgı iyidir dedim, ''ama öteki etten de yiyolar'' dedi bu, domuz etini kasdederek. dedim ne var adamlar ağzının tadını biliyor, simdi olsa ya bi domuz pastirmasi üstüne 2 yumurta kırardık, mmm enfes.

kızardı bozardı bu, cevap veremiyor. adam gittikten sonra dedikoducu kaynanalar gibi fısıldayarak ''gercekten yiyomusun yaa :('' felan :D

keşke he yiyorum sana da getirmemi ister misin, yemelisin bence felan deseydin.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (22.06.15 21:45:56)
Boş bir anında yanına gidip "Sen şu domuz eti olayını nerden duydun? kim uyduruyor öyle şeyleri?" diye sıkıştır, mutlaka birisinden duymuştur. Kendi uydurduysa da "yani oruç tutmuyorsun ya hani, domuzda yiyorsundur diye düşündüm" diye yumurtlar hemen. "Bu seni ilgilendirmez. Burnunu başkasının hayatına sokma." de, bunları söylerken göz temasını bozma içgüdüsel olarak rahatsızlık duyacaktır. Bir daha kolay kolay öyle laflar etmez. Ederse de anca arkadan eder.

Yalnız kafanı kesme ihtimalleri var, dediklerimi yapmayadabilirsin bazı insanların hoşgörü anlayışları farklı :D
  • Harpp  (22.06.15 21:48:00)
Tipler nasil. Toplanip linc girisimi veya kariyerini trolleme ihtimalleri yoksa harpp hakli. Deliyi daha deli oldugunu göstererek korkutursun. Tek ve yalnizken.

Ama hayirdir arti biri de yaziyorum.
  • wiillii  (22.06.15 22:09:48)
Direk anana sor o daha iyi bilir derdim. Bişey derse de kavga ederdim.

  • roe  (22.06.15 22:41:12)
Anana küfür etse daha iyi. Nasıl Altında kaldın. Pes.

  • widee  (22.06.15 22:48:12)
ya şu insanlar bi öğrenemedi insanların farklılıklarını kabullenmeyi, sanane lan domuz eti yiyorsa isterse evde domuzlarla parti yapar. te allam

  • volkanaydin152  (22.06.15 23:05:53)
ya var ya iki gündür durup durup bu aklıma geliyor. nasıl sövüyorum bu cümleyi kurana. tüm bir toplumun, kültürün, geleneklerin, yaşamın özeti resmen. al sana türkiye'de yaşam ya. keşke "annen gelince mi görmüş?" diyeydin. sonra da ağzını yüzünü kıraydın artistlenince.

  • sen git ben geliyorum  (24.06.15 15:56:16)
Aklı sıra laf sokmaya çalışmış

  • Sandman  (24.06.15 16:40:49)