vaktinden once kira zammi isteyen ev sahibi

7 ay once bir ev kiraladik, o zaman ev sahibiyle anlasirken biz 3 kira pesin verelim siz de 50 lira indirim yapin dedik, ev sahibi de kabul etti. bu sekilde oturmaya basladik. bugun kendisi bize 'ya biz cok ucuza anlastik, 50-100 lira zam yapmamiz mumkun mu?' dedi. simdi biliyoruz ki 1 sene gecmeden zam yapamaz ve zam orani da belirli, buralarda sorun yok ama ev sahibiyle de bu tur konusmalar icine girmek istemiyoruz acikcasi.

bizden onceki iki kiracisi borc harc birakip gitmis, adam hala onlarin borcunu oduyor. su, elektrik ne odemeye gittiysek eski kiracinin borclari cikti, siteye aidat borcu vs daha yeni bitti. bunlarin hepsini ev sahibi odedi. bize girerken 1 hafta icinde bulasik makinasi gelecek denildi 1 ay bekledik, en son gidip kendimiz aldik. kiradan dusuldu vs bu tur seylerle de ugrastik. biz kirayi gunu gunune oduyoruz, ev deseniz gayet iyi bakiyoruz, duvarinda bir civi yok. simdi durum boyleyken ev sahibinin gelip zam istemesi abes degil mi? zaten 4 ay sonra zam yapilacak, biz simdi konusurken nasil konusalim, ne diyelim? cok zorlarsa ve gerginlik olursa aralikta evden cikmayi dusunebiliriz ama burayi da seviyoruz acikcasi.

not: beylikduzu'nde oturuyoruz, kira 900'du 850'ye anlastik. 1+1 ev.

mümkün diyıl de.

  • Sskywalkeremre  (22.06.15 16:07:36)
olmaz cnm de. o da şimdi arttıracak değil de belki saf çıkarsınız diye şansını denemiş :)

  • littlejack  (22.06.15 16:11:54)
o muhitte kiralar düşseydi hadi gelin sizin kiranızı biraz azaltalım demeyecekti. o yüzden pirim vermeyin.

  • faideli bilgiler  (22.06.15 16:23:00)
İndirimde anlaşmada bir şey yok, böyle şeylerde indirim yapması normal. 1 yıl dolmadan zam istemesi saçma, beklesin normal zamanında yasal zammını yapsın.

Zaten senden önceki kiracısıyla uğraşmış durmuş, ne güzel kirasını zamanında ödeyen kiracı bulmuş, astarını istemesin.

Zamanı geldiğinde "yasal" zammınızı yapın, fazlasına hayır deyin. İlla diretiyorsa da sözleşmenin bittiği tarihte çıkın evden. Kirasını zamanında ödeyen kiracıyı arasın bulsun ondan sonra, yasal olmayan 50 liranın muhabbetini yapmayı görür.
  • osurdum  (22.06.15 16:28:50 ~ 16:33:24)