bu adamın dediği doğru mu? [samsung bateryası]

www.facebook.com

bateryanın yapışkanının altından çıkan sahiden de çip mi? bir zararı var mı bize?
telefon kaybolduğunda telefonu bulan çip değil mi bu ? telefonu kaybolursa bu uygulamadan yararlanamayacak değil mi?

Nfc o. Çip falan değil.

  • cetoxim  (22.06.15 02:38:59)
  • infernal majesty  (22.06.15 02:40:26)
O adam geri zekalı. NFC çipini sökmüş. Hele dinleme cihazı demeleri... Telefonun kendisi dinleme cihazı zaten.

  • Lim5  (22.06.15 02:46:30)
baterya'yi gordum, ama ciddili cevap veriyorum.

nfc izleme icin kullanilablir. ama telefon kayboldugunda telefonu bulmak icin gerekli olan applerin bu olayla alakasi yok.

akilli telefonun kendisi zaten bir izleme araci. eger izlenmekten genel olarak cekiniyorsan:
1) akilli cihazlardan (her turlu cep telefonu filan) kurtul.
2) interneti kapat tamamiyla. VPN veya tor bile yuzde yuz cozum degil. public wifi kullanma, butun sosyal/email/alisveris accountlarini sil.
3) kredi/banka kartlarini ve banka hesaplarini iptal et. sadece nakit ile calis.
4) ???
5) profit

tahminimce bu sekilde sadece hasta oldugun veya vergi/prim odeyecegin zaman izlenirsin.
  • yirtik foto  (22.06.15 02:51:37 ~ 02:53:33)