Meursault

Bu aslında bir gönül işi mi bilmiyorum ?

27. yaşıma girmek üzereyim,şu ana kadar pek bir işe yaradığım söylenemez.Duygularım yok denecek kadar az,2 yıllık bir uzun mesafe ilişkim var,karşı tarafa duygusal olarak asla bağlı değilim sadece birlikte olduğumuzda onu çok arzuluyorum ve sürekli içimde cinsel bir dürtü oluşuyor,bu bakımdan da biraz hayvanlara benziyorum sanırım.

Albert Camus'nün Yabancı kitabı ile yaklaşık 17 yaşında tanıştım,Meursault karakterini okuduktan sonra onun gibi biri olmak istedim,tercih yapmayan,her sorulana "fark etmez" diyen biri olmak istedim.sonra yazgı filmini izleyip romanı yaklaşık 15-20 kez okuduktan sonra artık iyice onun kimliğine büründüm.kız arkadaşım evlilik ve çocuk hayalleri kuruyor ben de "benim için fark eden bir şey yok " diyorum.

Ne çok içine kapanık ne de çok aktif biriyim,sadece biraz sosyal ortam fobim var.kontrol bende olmayınca kendimi rahatsız hissediyorum.arkadaşlarım beni hep garip bir insan olarak nitelendiriyor fakat sanırım beni seviyorlar.

Aileme karşı hiçbir şey hissetmiyorum,kız kardeşim sanırım ilgi istiyor fakat ben boşluğa bakmayı seviyorum.hayvanları korumasız bulduğum için onlarla ilgilenmeyi seviyorum,belki de uzun zamandır tercih ettiğim tek şey.

Kimsenin dertlerini yeterince ilgi çekici bulmuyorum hep maddi ve manevi olarak iki kutubu da yaşadım.ufak kız arkadaş meseleleri,para meseleleri,kahve neden soğuk geldi falan tiksiniyorum diyebilirim hatta.

Neyse çok uzattım,çevreniz de böyle benim gibi birileri var mı ? ya da siz de böyle misiniz ?

Kız arkadaşım cidden kahrımı çekiyor gibi hissediyorum,onun sevgisi altında eziliyorum,benden beklenti içinde ama ben yanlış insanım galiba onu verecek.karar vermeyi sevmediğim için böyle devam ediyoruz,sonu ne olacak bende bilmiyorum.

Herkese iyi geceler.

mersault - mutlu ölüm
meursault - yabancı

belki depresyondasın farkında değilsin, bir doktora mı görünsen acaba.
  • rheia  (18.06.15 01:35:41 ~ 01:36:42)
Siz romanı çok yanlış anlamışsınız.

  • eylul  (18.06.15 01:37:42)
ne anlamalıydım ? biraz açın.

  • fatih terim akti  (18.06.15 01:40:36)
@rheia bu kadar uzun süreli bir depresyon olacağını sanmıyorum.iyi hissediyorum kendimi genelde.

  • fatih terim akti  (18.06.15 01:42:11)
Bu durumu sevgilinle düzgün paylaşsan iyi olur. İlerde evlilik yoluna girersen takmama seviyeni geçecek şekilde başın ağrıyabilir.

  • cleric  (18.06.15 01:50:38)
mersault = mercedes + renault

abi bence bmw al, tüm sorunların çözülecek
  • benim adim kerim hepinizi severim  (18.06.15 02:19:11)
dostum mersault tam bir geri zekalı neden dünyada bir şeyler başarmış, güzel bir şeyler katmış insanlar gibi olmak yerine hiçliğe tapar derecesine bağlandın?
kesinlikle değiştir şu dünya görüşünü, değişik işler yap.hayat mersaultun basitleştirdiği kadar renksiz ve nihilizm de sandığın kadar güzel bir şey değil.

ve bir dönem aynı şeyleri hissetmiş birisi olarak.kız arkadaşından ayrılırsan eğer ondan sonra anlayacaksın kıymetini ve senin bu tutarsız ve umursamaz davranışların bir gün artık onu da pes ettirecek ama iş işten geçmiş olacak.bu yüzden toparlanman gerekiyor.
  • mtsyh  (18.06.15 06:27:26 ~ 06:34:21)
hacı senin dırumuna tembellik, en iyi ihtimalle sorumluluktan kaçmak diyorlar. İnsan insana muhtaçtır pek sıkıntı çekmediğin belli, gün gelir paçam tutuşursa o zaman o önemsiz meselelerin önemini farkedersin.

birde dediğin kadar hiçleşememişsim gibi, konu seks olunca direkt çükünün istediğini yapıyorsun.
  • efrasiyab87  (18.06.15 07:25:08)
bir dönem size benzeyen bir erkekle ilişki yaşadım. uzak mesafe ilişkisiydi hem de, sizinki gibi. sevgilim de aslında hiç olduğumuzdan, aslında hiçbir şeyin önemi olmadığından vs bahsederdi. sevmiyorum bu tavrı. madem her şey bu kadar önemsiz, neden hayatınıza o insanı aldınız? yük olduğumu hissediyorum demişsiniz. Muhtemelen oluyorsunuz, aynen hissettiğiniz gibi. Kız arkadaşınız en sonunda sizden ayrılmış olacak, sonrasında arar mısınız onu bilmiyorum. Her şey bu kadar önemsizse, zaten hayatınıza birilerini alarak ona işkence yapmaya hakkınız yok. sevgilinizde, sizin tahmin edemeyeceğiniz boyutta ruhsal çöküntüye neden oluyor olma ihtimaliniz çok yüksek. şimdilik o da farkında olmayabilir bunun, sonradan çok daha yoruyor zaten bu insanı.

önemsemezlik değil bu. sorumluluktan kaçma durumu. muhtemelen en sevdiğiniz filmlerden biri de (izlediyseniz) kaybedenler kulübüdür.

kendi hayatınızı ne yaparsınız bilmiyorum ama sevgilinizi bu ızdıraptan kurtarın.
  • belirtmekistedim  (18.06.15 11:39:04)
şöyle bir sıkıntımız var ben bu ilişkiyi başlatmadım ben de bitiremem.kız arkadaşım neden bilmiyorum biraz tehlikeli bir şekilde seviyor beni eğer bir gün ayrılırsak kendine zarar vereceğini ima ediyor bensiz bir hiç olduğunu.ben de benim hiçbir önem arz etmediğimi sadece hayatına giren basit biri olduğumu söylüyorum.inanın başından beri böyleydim asla ona umut verecek bir şey söylemedim.

o zaten bu durumumum en büyük şahidi benim ilginç bir insan olduğumu düşünüyor,diğer insanlara göre hesap yapmadığımı,olduğum gibiymişim.

gelecekte olacak şeyler için konuşmak benim için biraz ilginç pek bir beklentim yok sadece sağlıklı olmak istiyorum ve sonra ölüm işte.

biliyorsunuz cinsellik bir dürtü buna engel olmam söz konusu değil.bazen inanılmaz absürd yerlerde bu dürtü gelebiliyor.tembellikten çok üşengecim diyebilirim.

hiçbir zaman kız arkadaşım yok diye asla kendime dahi sitemde bulunmadım.çevremdeki insanlar garipler.hayatta en sevdiğim şey otobüsle bir yere giderken dışarı bakmak,herkesin o telaşı bana o kadar garip geliyor ki.herkesin acelesi var.
  • fatih terim akti  (18.06.15 11:58:49)
öyle biri olmak istedim öyle oldum diye bir şey yok.bir karaktere kitapla filmle girinmez anca taklit edilir.
sizde taklit etmişsiniz ki bu yazıyı yazmışsınız, o adamlar öyle yaşıyorlar ve mutlular çünkü, siz öyle yaşayınca bütün olmuyorsunuz.

kendiniz olmayı deneyin, hayatta en tehlikeli şey insanın kendinden uzaklaşması.
  • kurcalamabozarsin  (19.06.15 01:39:26 ~ 01:40:21)
hiç bir karar vermeyen, hayatta etkisiz eleman olmaktan vazgeçip aktif kararlar almaya hatta hayatını değiştirecek radikal kararlar almaya başla. o zaman hayat daha güzel olacak.

  • r_u_h  (19.06.15 10:11:32)
Bazı yönleri kendime o kadar benzettim ki 2. bir cevap yazasım geldi. "itkisiz iliman ılmaktan vızgiçip, ıktif ılmıyı bık" tarzı muhabbetleri salla gitsin öncelikle.

pbs.twimg.com

Hatuna karşı da dürüst ol ve ayrıl, çok hayal kuran / sensiz kendimi öldürürüm tarzı hatunlar genelde sonradan (yanında olan yerlerini garantileyince) psikopata döner, hayatı senin benim gibilere zehreder. Birden fazla kez yaşadım.

Cinsel dürtülerin kuvvetli ise minimum duygusal eforla max cinselliği elde etmeye bak. Zaman içinde dikkat edince tercihlerine ve durumuna uyan insanları farkedip muhabbet kurabilmeye başlıyorsun.

Hayvan sevgisi ve şefkatine sahip olman güzel, bu hisse tutun ama sakın eve hayvan alma, eforu seni bıktıracaktır (yaşadım). Sokaktakileri bl bol sev ve besle, ihtiyaçları olunca veteriniere götür, sahiplendir felan.

Diğer insanlara karşı hissetmediğin şeyleri dünyaya veya insanlığın kendisine hissedebilirsin. Bu tarz hiserin varsa onlara da sarıl, ben özellikle bir mühendis oalrak uzay çalışmalarında yer aldığım günleri hala özlüyorum. Gerçekten insanlığın toplam bilgisine katkıda bulunduğumu hissetmiştim. Senin böyle bir olayın olmayabilir, daha küçük gitsen de benzer hisleri yakalarsın.

Ayrıca kolay gelsin.
  • cleric  (19.06.15 12:02:13)
he bir de cleric gibi aşırı savunmacı olma, eksik yönlerini geliştiremezsin.

  • r_u_h  (19.06.15 14:20:13)
öncelikle ilginize tekrar teşekkürler.pek radikal kararlar alacak bir konumum yok bu hayat içerisinde.

tatlı bir cocker'im var.tek sevdiğim varlık o.kız arkadaşım 10-15 gün sonra türkiye'ye gelecek.bakalım ciddi konuşmayı düşünüyorum.

her türlü eleştiriye açığım.derdim sadece sıradan olmak,kimse tarafından kabul görmesem de biraz yaşam saygısını hak etmek.
  • fatih terim akti  (19.06.15 14:32:34)