imac 2013 late

bilgisayar çok ısınıyor. şuanda mesela arkası soba gibi. ilk alındığında hiç böyle değildi. birde ram kullanımıyla ilgili bir program kurdum ram'in çoğunluğu bilgisayar açıldığında kullanılıyor oluyor. görüntüde görebilirsiniz.

bu neden böyle oluyor ki. çok mu fazla şey çalışıyor acaba

şimdi imaci çok bilmiyorum ama muhakkak fan kirlenmiştir, ram konusunda ise 4 gb da olsa ram 8 gb da os x otomatik olarak sistem için ayırıyor bunun programlarla çok da ilgisi yok ama istersen kullanıcı&oturum ayarlarından oturum açtığında açılan gereksiz uygulamaları kaldırabilirsin. ram konusunu tam tarif edemedim daha iyi açıklamışlardı onu hatırlayamadım tam. ayrıca ram temizleme uygulamaları bilgisayarı daha çok yavaşlatıyor hele otomatik ram temizleme seçeneğini açarsan.

  • volkanaydin152  (17.06.15 02:29:20 ~ 02:30:07)
os x'in ram yönetimi çok iyidir, kuşkunuz olmasın ramden yana, 4 gb'lık macbook air'da bir kez bile memory var mı diye bakmadım. genelde memory kullanımı full olur zaten. cpu'yu hangi programlar kullanıyor ona bak, ondan sonra karar vereilm gereksiz bir şey var mı diye. ramden çıkarım yapılamaz.

ram'i elle temizlemeyin hiç bir şekilde.

ssg'nin ram kullanımıyla alaklı bir entrysi var hatta:

(bkz: #25646442)

benim de ram hep dolu ama hiç bir sorun yaşamadım bugüne kadar ram ile alakalı.

www.dropbox.com
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (17.06.15 03:20:05 ~ 03:21:58)
cpu kullanımını gösteren bir fotoğraf daha yükledim. bakmak isterseniz eğer..

  • naylonlee  (17.06.15 03:25:41)
cpu kullanımında da anormal bir şey yok gibi, muhtemelen arkadaşın dediği gibi fan kirlenmiş olabilir.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (17.06.15 04:13:03)
imac de fan temizliğini nasıl yaparım acaba=?

  • naylonlee  (17.06.15 16:56:54)