Erasmus'a gidenlere sorum var !

Arkadaşlar merhaba. ben okulun erasmus sayfasından kendilerine mail attım buradan bize ulaşın size bundan sonraki süreçle ilgili mail atacağız dediler ancak dünden beri hiç cevap gelmedi.

Üstelik kaydın son tarihi de 30 haziran. yani 14 gün kaldı bugün itibariyle.

Okul: University of lodz.

Mail de benden ne isteyebilirler. En azından mail gelene kadar uğraştıracak bir şeyler varsa onlarla uğraşayım

mail atma. Yardır.
her gün, aynı mesajı copy past copy past gönder. Bıkma. Onlar bıkınca zaten mesaj atıcaklar

  • kahramanikarus  (16.06.15 13:26:10)
üniversitenin erasmus birimi yok mu? bizim okulda erasmus ofisi vardı, bütün işlemleri onlar aracılığıyla halletmiştik.

  • peggy  (16.06.15 13:33:44)
erasmus plus denilen cacıkta artık herkes kendi hallediyor sanırım. Arkadaşa o yüzden yazdım, çünkü bende kendim hallettim .

  • kahramanikarus  (16.06.15 13:40:38)
@peggy'e katılıyorum bence üniversitenizde böyle bir birim vardır yoksa üniversite hocalarından bu iş için görevlendirilmiş olanlar vardır.Eğer onları da bulmazsan mesaj atmaya devam

  • krasich  (16.06.15 13:43:51)
ingilizce öğrenci belgesi
ingilizce transkript
pasaporta uygun fotoğraf
pasaport
hibe aldıysan eğer hibeyi aldığına dair uluslararası ofisinden alacağın belge
aynı zamanda dersleri öğrenip learning agrementinide hazırlayabilirsin.
bunların haricinde onların göndereceği belgeler olan application form ve yurt için application formu doldurup uluslararası ofisin koordisine imzalatman gerek. tabi ilk onlar yolluycak.
bunlar okula göre değişiklik gösteriyor ama bütün avrupa birliğinde mobility online kullanımı arttı. neredeyse hepsi kullanıyor. eğer sizde de varsa bunları sırayla yapacaksın.
  • naylonlee  (16.06.15 13:51:50)
anlaşmanız yoksa bilateral agreement belgeleri gondermeniz gerekiyor, telefonla dış ilişkiler birimini ara facebooktan bolum ogrencileri ile irtibata gec vs

  • perloneth  (16.06.15 13:55:39)
Arkadaşlar yardımlarınız için hepinize teşekkürler.

okulu aradım benim direkt okulla irtibata geçmem söylendi. Pasportum yok bu arada sanırım 1 haftaya çıkar.

transkript ve öğrenci belgesi de sanırım yeminli tercümana çevrilecek?
  • Gururbey  (16.06.15 14:15:51)
okulundan ingilizce talep edebilirsin.

  • naylonlee  (16.06.15 14:38:09)
Kabul belgesini gönderebilmek için muhtemelen bu mailde application formu doldurmanızı isterler. Lodz Üniversitesinin sitesinde böyle bir form var mı ona bakın. Bunun dışında öğrenci belgesi ve transkript isterler.(ingilizcesini okuldan alabiliyorsunuzdur umarım)

Bazı okullar erasmus dil sınavından aldığınız puanı da belgelemenizi de istiyor,okuldan onaylı vs.

Learning agreement ve diğer belgeleri bir sonraki adımlarda tamamlamanızı isterler.

Koordinatörlere güven olmuyor bu arada. En iyisi geçen yıllarda gidenlerden bilgi almak.
  • aybengülerim  (16.06.15 15:18:06)
okuldan istenilen belgeri buldum
Application Form (Printed and signed by your supervisor)
Learning Agreement (Printed and signed by your supervisor)
Transcript of records (issued by your university)
1 passport-size photo
copy of your passport or ID
copy of EU health card
copy of civil liability insurance

Bu son ikisi nedir nasıl çıkarılır
copy of EU health card
copy of civil liability insurance
  • Gururbey  (16.06.15 15:30:08)
sağlık sigoartası yaptıracaksın anladığım kadarıyla ,

  • kahramanikarus  (16.06.15 16:59:47)