uzaktan modem kontrolu

Ben isteyken, evdeki modemi istedigim zaman kaoatip istedigim zaman acabilir miyim

istedigin gibi kapatip acabilecegini sanmiyorum, hadi kapatirsin da acmasi sikinti sanki evdeki modemlerle.

eger duzeni belli ise modem ayarlari sayfasindan bu duzeni girebilecegin yer olsa gerek bir kac unlu modemde gormustum.
  • jedilance  (15.06.15 13:39:55)
elektrik olarak kapatıp açamazsın , modemin internet bağlantısı olarak kapatabilirsin ama geri açamazsın , ev halkının internet bağantısını kapatıp açmak sana yetecekse uzak tan girip modemin wifi sini açıp kapatabilirsin.

sabit ip'in varsa işin kolay olur yoksa modemin ayarlarında (git: dyndns) gibi şeyler olması onu bir araştır.
  • Sir Anthony Hopkins  (15.06.15 13:42:39)
Yegenim internetten basini kaldirip hicbirsey yapmiyor. Internete bilgisayardan degil telefonundan giriyor. Annesi isteyken kontrol edebilir mi diye dusunmustum..

  • füt  (15.06.15 13:53:32)
evdeki bilgisayara teamviewer kur. iş bilgisayarına da kurabiliyorsan kur, kuramıyorsan android ve ios uygulaması da var. evdeki bilgisayarına teamviewer ile bağlan, modeme istediğin gibi at oynat.

  • inheritance  (15.06.15 13:55:54)
Eğer bilgisayardan hiçbir şekilde girmeyecekse ve kablosuz bağlantıyı kullanan başka kimse yoksa modem arayüzünden kablosuz bağlantıyı kapatabilirsin..

  • EkimBebesi  (15.06.15 13:57:09)
her gün internet şifresini değiştirebilirsiniz, istediğiniz zaman ona söylersiniz yeni şifreyi.

ya da mac adresi tanımlarsanız sadece belirlediğiniz cihazlar internete girebilir.
  • safepassage  (15.06.15 14:16:21)
bunu programlayabildiğiniz modem modelleri mevcut. ebeveyn kontrolü özelliği ile gelen modemlerde wifi şu saatler arası kapalı olsun, belli sitelere erişim şu saatler arası engellensin gibi özellikleri ayarlayabiliyorsunuz.

linksys'in modellerinde vardı sanırım bu özellik. ama bu işi yapmak için yeni bir modem almaya değer mi bilmiyorum.

yine diğer arkadaşların dediği gibi, modeme uzaktan erişilebilir, evdeki bilgisayara bağlanmak zorunda kalmadan. modem üzerinde birkaç ayarı aktif hale getirmek ve her seferinde internette alınan IP adresinin bilinmesi gerekir. gerekirse anlatabilirim uzunca. modemi kapatmadan sadece wifi'ı kapatırsanız, sonrasında tekrar modeme erişip wifi'ı açabilirsiniz. ama kablo ile bağlanırsa bu yöntem de işe yaramaz maalesef.
  • loveinaflipbook  (15.06.15 14:22:40 ~ 14:23:42)
Rahatlıkla arayüzden MAC sınırlaması getirebilirsin Füt.

  • cnky87  (15.06.15 15:31:35)