çok ciddi kaza atlattım

bugun, az daha hayvan gibi giden bi minibüs biciyodu bizi. hem de tam sola dönerken, 1 karısla surucu kabinine girecekti.
Allah'a şükretmek dısında öneriniz var mı?

Boyle durumlarda fakir sevindirilir hani basimin gozumun sadakasi olsun misali.

  • malwethiel  (13.06.15 00:22:40)
çocuklara şeker, çikolata filan dağıt mahallede, daha dikkatli ol,

  • a perfect lie  (13.06.15 00:22:42)
sevdiklerine git. öp onları. seviyorum sizi de. hissettir

  • kalkinca cok sert  (13.06.15 00:22:59)
hac farz olmuş sana :)

  • anonimagus  (13.06.15 00:23:04)
fakir sevindirin derdi ananem olsa.
geçmiş olsun.

yazmışlar görmemiştim
  • gis  (13.06.15 00:23:18 ~ 00:23:50)
tesekkur ederim, ya cok dikkatliydim naled olası bi köşe, kafayı da uzattım bekledim gelen varsa görsün. ben baktım kimse yoktu yolda, nasıl bi hızla geliyosa puşt. sonra yola cıkmaya karar verdim gaza bastım ama bi his geldi bi anda durdum. durmasam aranızda degildim büyük ihtimal:(

  • art vandaley  (13.06.15 00:26:54)
hayvan doyurun ya da yarali hayvanin tedavisini ustlenin.

  • elxa  (13.06.15 00:32:51)
sadaka, fakir sevindirmek gibi şeyler yapılır bu durumda.

  • gece pariltisi  (13.06.15 00:39:35)
Yok.

  • bigbadabum  (13.06.15 00:59:48)
ulan fakir sevindirmek icin olumden mi donmeniz lazim. paylasimi her zaman yap kardesim sen bu andavallara bakma. hem o paylasimlari ileri de basina bisi gelir de seni korur diye degil, karsiliksiz olarak yap insanlik icin yap. kaza atlatma konusuna gelince sansliymissin. bu durumlarda mumkunati varsa karsi tarafa yanlis yaptigini soyle uyar ki sansi az olanlari bicmesin.

  • tezek  (13.06.15 01:03:48)
Geçmiş olsun.

İnanç durumum gereği ilahı tavsiyeler veremem ancak, bu tarz durumların ardından ne kadar güvenlik aldığınızı, neleri eksik yaptığınızı daha rahat farkediyorsunuz (geçen yaz yaptığım ufak bisiklet kazası bana bunu farkettirmişti) onlara da yoğunlaşabilirseniz iyi olur. Zaafiyet bizde olmasa bile, hatırlama minvalinde bir bakmak gerek.
  • sevgikusunkanadinda  (13.06.15 01:04:56)
inanıyorsan abdestsiz gezme
inanmıyorsan; aq ülkesinde bir iki senedir bende korkuyorum geberip gidecem bi oç yüzünden diye dolanıyorum

  • arafa  (13.06.15 02:46:11)
eğer kazayı atlattığınız yer sık kaza yaşanan / yoldaki kusur sebebiyle tehlikeli bir yerse yetkililere şikayette bulunmak başka kazaları önleyebilir. yola yavaşlatıcı kasis konulabilir vs. benim şikayetimden bir şey olmaz demeyin yine de yapın bunu.

  • lily briscoe  (13.06.15 09:15:23)