Araç tavsiyesi? 2011 Megane Sport Tourer

Selam herkese,

Ey duyurunun oto guruları. Bu Megane Sport Tourer modeline hastayım. Bekarım, öyle kalabalık bir ailem de yok ama nedense bu aracı acayip almak istiyorum. İkinci ellere baktım ve bizim buradaki Renault yetkili satıcısında bir tane buldum. Araç özellikleri aşağıdaki gibi;

2011 Model 1.5 DCI 105 Beygir motorlu.
171 000 kilometrede.
En az 18 000 km. daha bakım yok.
Triger seti 160 000'de değişmiş.
Lastikler iyi durumda.
Muayene 2016'da.
Manuel 6 ileri vites.
Donanım olarak da Privilage ama cam tavan, navigasyon gibi ektraları da var. Yani galerici ağzı ile full+full.
Boya ve değişen yok.

Fiyat olarak 47000'den az bir zorlama ile 45 000'e indiler. Daha asıl pazarlık aşamasına gelmedim. Öyle ayak üstü geçiyorken baktım hesabı oldu biraz. Kilometre biraz yüksek ama şu an kullandığım dizel araç da 176 000'de ve sorun yaşamadım daha.

Sizce nasıl? Alınır mı bu araba? Ülkemizdeki malum Station arabalara olan ön yargıdan dolayı son sahibi mi olurum?

Neyse uzun oldu biraz. Teşekkürler şimdiden.

1.5 DCi, Renault'nun en dayanıklı motorudur.

Lakin şu var, ülkemizde turbo araçların yağlamasına hemen hiç kimse dikkat etmez ve sürekli turbo masrafı çıkar. Bu yüzden TD motorları ben olsam çok yüksek kilometrede almam. Bir de Renault'ların iç mekan kalitesi biraz kötüdür (3 yıl Megane RS kullandım) ve çabuk yıpranır.

Temiz kullanıldıysa belki düşünülebilir ama daha düşük kilometrede olanları önceliğe alın derim.
  • pozzecco  (11.06.15 23:56:57)
1,5 dci çok sağlam motor kesinlikle. Hala kullanıyoruz. O arabada turbo olmayabilir. Bizim arabada (sıfır almıştık) başta vardı sonra serviste çıkardılar. Türkiye koşullarına uygun olmadığı söylenmişti o tarihte. Belki bir daha turbo koymamış olabilir Renault. Onu da bir sorun madem turbo sorun oluyor.

dci kesinlikle çok sağlam yalnız.
  • grgn  (12.06.15 00:29:42)
dci bakımları her 10 binde değil 20 binde yapılıyor, lakin 2011 model için 171 bin kilometre fazla. araç muhtemelen ticari amaçla kullanılmış.

  • alibaba06  (12.06.15 08:41:34)
@grgn turboyu çıkardıklarını sanmıyorum zira araç yürümez bile (yolda giderken patladı benim turbo'm ondan biliyorum).pozzecco'nun turbo ile dediklerine de katılıyorum.

  • mirty  (12.06.15 08:55:06)
Valla gayet yürüyor. Evet çekişinde değişme oldu ama hala gayet iyi.

  • grgn  (12.06.15 11:44:06)
Alınmaz, masraf çıkartır.

O paraya full, az kmli Fiat Bravo bakabilirsin. zaten Bekarmışsın, o kadar büyük aracı ne yapacaksın.
  • nuisance  (12.06.15 12:03:44)