tatli krizi

Son 3-4 gundur deli gibi tatli krizi yaşıyorum, gozumun onunden surekli dondurmalar, cikolatalar, pastalar, kunefeler (ki serbetli tatli hic sevmem normalde) geciyor. Isin kotusu 3 gündür baya abandim bunlara; kendimi durduramayacagim diye korkuyorum.

Bu 3-4 gunden onceki 3 gun de tek ogunle gunu kapatmak zorunda kaldım zira zamanim yoktu. Durumun bununla bir ilgisi var midir? Ben kendimi nasil frenlerim?

www.bbcgoodfood.com

buna bakıp "hayır, bunu yemek istemiyorum. ben irade sahibiyim ve bunu yemeyeceğim." deyin ve yemeyin.

alışveriş yapmayın, marketlerden uzak durun. evdeki tüm tatlı türevlerini sokaktaki bir çocuğa verin.
  • the silent enigma  (11.06.15 17:05:22)
tarçınlı çay kan şekerini düzenliyor, belki tatlı krizine iyi gelir.
olmazsa havuç yersin bi tane :)

  • aithra  (11.06.15 17:19:43)
www.youtube.com

bunu izle. tatlı krizine girince dışarıdan böyle görünüyor olduğunu düşün, geçer.
  • cek  (11.06.15 18:11:34)
1) istediğiniz bir ya da iki meyveyi doğrayıp, üstüne yoğurt ve bol toz tarçın dökün.
2) toz tarçınlı süt için, yanına bir tane muz yiyebilir ya da bu üçünü blender'dan geçirerek muzlu süt yapabilirsiniz.
3) kuru üzüm/kayısı/hurma yiyin.

bunların tatlı isteğini yatıştırma ihtimali tarafımdan bizzat kanıtlandı ;)
  • vejeteryanvampir  (11.06.15 19:58:15)
Yağ tüketimini arttır. Şekeri katı bir şekilde kes. 1-2 gün dişini sık.

  • arnold schwarzeneger  (12.06.15 08:57:00)