Hasta ve yavru kediye yuva

Dün akşam sokağın ortasında kıpırdamadan yatıyordu, yanına gidip kontrol ettiğimde tepki verecek hali bile yoktu :( Gözlerinden ikisi de kötü durumda, ancak birisi fotoğrafta da görüldüğü üzere daha kötü. Veterinere götürüldü ve yapılan yorumda büyük ihtimalle gözlerini kaybedeceği iletildi. Fakat Cuma gününe kadar veterinerin yanında tedavi altında kalacak ve son durumu bize iletilecek, az da olsa gözlerden birini kurtarabilme şansları var. Sağlığına kavuşması için elimden geleni yapıyorum ancak kediye hayatının geri kalanında bakamayacağım. Bu miniği sahiplenmek isteyen olur mu? Sokakta kalmasına gönlüm elvermiyor bu durumdayken..

Modlardan ricam bir süre yukarıya sabitlenmesi.

Arkadaşlar, sahiplenmeseniz bile bir kaç dakika ayırarak sosyal medyada paylaşabilir misiniz?

İstanbul, Sarıyer, 2 Aylık, Erkek

hangi il???? semt????

offff.... içim çürüyecek bu duyurulardan... kurban olurum ben bu miniğe ya...
gözüne kıyamam...

ilan verdiniz mi başka yerlere?
petarkadas.com sitesine de yazın. başka sitelere de yazın.

biraz iyileşene kadar sizde kalması lazım. sokağa bırakmayın.

veteriner nasıl peki? iyi bi yer mi? acaba bi hayvan hastanesine ya da fakülteye mi götürmek lazım? istanbulda iseniz yardımcı olabilirim
  • whatyougetiswhatyoudid  (10.06.15 15:36:08)
modlar bunu yukarıya sabitleyebilir mi? hakikaten kötü bu kedinin durumu...

  • whatyougetiswhatyoudid  (10.06.15 15:37:04)
istanbul/sarıyer

sarıyer belediyesinin veteriner hizmetlerinde tedavi altında şu an. gayet ilgiliydi oradaki hanımefendi.(www.sariyer.bel.tr)

diğer sitelere ilan vermedim henüz, bu akşam ilk iş onu da halledeceğim. dediğim gibi elimden geldiğince bakacağım kendisine.
  • givemesomesubstance  (10.06.15 15:42:03 ~ 15:44:45)
anladım. veterinerin yerini gördün mü? misal maltepe belediyesinin yeri çok kötü... ama kadıköy'ünki çok iyi. o nedenle sordum.. içine sinmez ise destek oluruz daha iyi bi yere götür diye. soldaki gözü kurtarılır bu yavrunun ya.

sitelere de ilan ver mutlaka. ben sahip bulacağına inanıyorum.
  • whatyougetiswhatyoudid  (10.06.15 15:49:26 ~ 15:55:51)
engelli hayvanlar dernegi ile iletisime gecmenizi oneriyorum.

goz konusunda cok iyi hekimler tanidiklarini dusunuyorum. ilan icin de yardimci olabilirler.

eger iletisime gecmeyi dusunuyorsaniz ben de durumu haber vereyim ki ne gerekiyorsa bakalim.
  • elxa  (10.06.15 16:54:11)
websense nedense web sayfasını engelliyor, ona da akşam bakacağım. sizi bilgilendiririm en kısa sürede.

  • givemesomesubstance  (10.06.15 17:07:15 ~ 17:07:43)
twitter'dan ulasabilirsiniz. aktif kullaniliyor hesaplari.

kedinin fotografini gonderin kesinlikle.
  • elxa  (10.06.15 17:25:04)
instagram'da @tr_hay_haklari hesabına da ilan vermelerini rica edin ilanı hazırlayıp. oradan çoğu hayvan yuvalanıyor. diğer göz kurtarılabilir gibi duruyor. dilerim şansı yaver gider miniğin. bildiğim yerlerde ilanı paylaşırım ben de.

  • asyamaris  (10.06.15 22:33:15 ~ 22:34:04)
twitter'dan engelli hayvanlar derneğine ilettim, petarkadas.com sitesine de ekledim. umarım birisi sahiplenir bu bebeği, henüz 2 aylık.

duyuruyu gören diğer arkadaşlar, sizlerin de bildiği yerler varsa paylaşabilir misiniz?
  • givemesomesubstance  (10.06.15 22:44:28 ~ 23:11:04)
gözü ne durumda hiç haber alabildiniz mi klinikten?

  • whatyougetiswhatyoudid  (11.06.15 11:17:31)
Yarın arayacaklar bilgi vermek için. Cuma'ya kadar bekleyelim demişti vet.

  • givemesomesubstance  (11.06.15 11:53:04)
Tek gözü bile görmeden sokakta yaşaması mümkün değil. Bir tarafı iyi göremeyeceği için araba çarpma olasılığı falan çok artıyor. :-(

Umarım en kısa zamanda bir yuva bulunur. Twitter'da paylaşacağım.
  • iamelf  (11.06.15 15:33:18)
durumu nasil yavrunun?

  • elxa  (12.06.15 12:27:15)
az önce konuştum veteriner ile.. şişmiş olan gözü patlamış bu gözü kaybettik kesin olarak, diğeri de çok büyük ihtimal kaybedilecek, saydamlık kalmamış hiç bir şekilde. fakat ilaç tedavisi sürüyor.

kedinin hareketleri yerinde, bulduğumuzdaki gibi halsiz bi şekilde yatmıyor, hareketli bir durumda yani. gözleri dışında normal olduğunu söyleyebiliriz.

10 gün kadar bekleyip patlayan gözü operasyonla alacaklar, yavru olduğu için biraz direnç kazanmasını bekleyecekler, bu yüzden bu 10 gün bekleme süresi. diğer göz için ise şimdilik ilaç tedavisinden başka bir seçeneğimiz yok, bekleyeceğiz :(
  • givemesomesubstance  (12.06.15 13:54:57)
az önce kör bir erkek kedinin sahibi aradı, miniği sahiplenmek istiyor. yaklaşık 1 hafta 10 gün içinde tedavisi sonlandıktan sonra kendisine götüreceğim. oğlumuzu sokakta bırakmayacaktım ama en azından şimdi daha mutlu olabileceği bir yerde hem de yanında bir de yoldaş olacak.

sizlere de ilginiz, desteğiniz, dilekleriniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. olmasaydınız bu güzel haberi alamazdık.
  • givemesomesubstance  (12.06.15 16:25:29 ~ 16:40:55)
cok guzel haber bir yandan da bize kedi donen kedileri dusununce tedirgin oluyorum /:

  • elxa  (13.06.15 00:31:44)
Oh beeeeee

  • whatyougetiswhatyoudid  (13.06.15 11:31:49)
İçim sızladı be kardeşim, kurban olduğum. ömürlük yuvası olur inşallah

  • six packsiz  (13.06.15 11:37:56)
kim sahipleniyorsa helal olsun. gerçekten inanılmaz bir sorumluluk alıyorlar. manyaklık derecesinde hassasiyetim olması karşın böyle bir şeye cesaret edemezdim. çok mutlu oldum ayrıca senin de çabaların azımsanamayacak derecede çok. umarım bir daha sokağı görmez.

  • Yehova  (14.06.15 02:52:56)
Mersin'de olmasam alırdım bugüne kadar bir sürü hasta kediye baktım

  • Sandman  (16.06.15 15:38:36)
Sahiplenen arkadaşa bravo.

  • rtax  (17.06.15 04:11:20)