Kopenhag- günlük masraf

Merhaba,

Aranızda Kopenhag'da yaşayan veya turist olarak bulunmuş olan varsa, bir turist olarak günde kaç danimarka kronu masraf yapacağımızı göze alarak gitmemiz konusunda yardımcı olabilir mi. Üç aşağı beş yukarı.

Avrupanın en pahalı şehirlerinden birisinden bahsediyoruz. beklentilerinize gore degismekle birlikte takriben günlük 40-50€ civarı gider. Buna konaklama, ulaşım gibi giderler dahil değil.

  • vampir akrep  (09.06.15 22:51:06)
çok pahalı bi şehir.burger ve mc bile pahalı.su alacak olursanız asitli olup olmadığını sorun çünkü suları soda.ama sahil kısmında erikli hayat su falan satıyorlar bizde olan siyahiler nasıl saat satıyorsa.

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (09.06.15 22:53:25)
nasıl bir yaşamdan bahsediyoruz? yani gün içinde yapmayı planladıklarınızı söylerseniz ceap verebilirim.

ancak şu haliyle eğer öğrenci gibi yaşamadan ve bir iki bira da içerek takılacaksanız 70 euro min diyorum. iki bira zaten 20 euro'ya yakın yapar barda.
  • sen git ben geliyorum  (09.06.15 23:06:39 ~ 23:12:01)
Yemek 90-120 kr. Bira 40-60 kr. Otobus ~25kr. Christiania'da bi dal ~100kr.
Kalacak yer fiyatlarini hatirlamiyorum, onun haricinde gunde 400 den asagi hesaplamayin.

  • sAINT  (09.06.15 23:34:15 ~ 23:40:02)
@sen git ben geliyorum , hep euro üzerinden cevap verilmiş, okuduğum kadarıyla euro geçmiyor? bu bilgi yanlışsa döviz işlerimizi ona göre halledebiliriz. Öğrenci gibi yaşamadan, lüks değil ama keyifli yemek yiyerek, ufak tefek alışverişlerle, toplu taşıma ve bisiklet kiralama ücreti dahil bir rutin kısaca bahsettiğim.

  • dubara  (09.06.15 23:39:56)
@sAINT,

Bu ana yemek miktarı mı. Bira ana yemekle hemen hemen aynı fiyatta demek. 5 gün kalacağız, en uygun toplu taşıma kartı nedir bunun için. Toplu taşıma kartları tren için de geçerli mi. Örneğin Malmö'ye giden taşıt için aynı kartı mı kullanıyorlar? Bu tarz bilgileri veren bir info desk'leri vardır sanırım havaalanında değil mi? Yerimizi önceden ayarladık.
  • dubara  (09.06.15 23:43:24)
euro'yu danimarka'da çevirebilirsiniz krona. Türkiye'de var mı bilemiyorum.
70 euro'yu çevirin krona işte. ki tek kişi için 70 euro diyorum. büyük ihtimalle çat diye 100 Euro'ya çıkacaktır o dışarıda yiyecekseniz.

  • sen git ben geliyorum  (09.06.15 23:45:08)
Oncelikle har vurup harman savurmayacaksaniz gunluk 100 euro asiri abarti bir rakam. Sonrasinda, yazdigim rakamlar bana gore pek de ayni degil, yemek haliyle biranin asagi yukari 2 kati. Bu yazdigim kafe-restoran tarzi yerlerin fiks menu fiyatlari. Daha iyi yerlerde yeriz diyosaniz 180-200 e kadar cikar.

Ulasim mevzusunu havaalanindaki turist infoya sorabilirsiniz. Biz sehire giden otobus haricinde ihtiyac duymadik toplu tasimaya.

Kucuk bi tavsiye olarak da malmö'yü bosverin derim. Yapacaginiz hic bir sey yok. Zamaniniza ve paraniza yazik. Öresund koprusunden gecmeyi merak ediyosaniz da tren koprunun alt tarafindan gectigi icin goreceginizin cogu celik kopru iskeleti olacak. Sahsen malmö'de bir gun yerine kopenhagda 2 saati tercih ederim. Tercih sizin.
  • sAINT  (10.06.15 00:01:49 ~ 00:03:27)
Öğrenci olarak gittim, 2 gece yattım merkezden uzak bir hostelde. Eşşek yüküyle para verdim geldim. İçim sızlar düşündükçe.

  • feel the blanks  (10.06.15 03:02:39)
Teşekkür ederim herkese.

Aklımda şekillendi ben net olarak son kez sormak istiyorum. Kişi başı 2000-2300 tl ile 5 gün boyunca kalburüstü değil ama hevesler alınarak yaşanır diye yorumlayabilir miyiz? Buna istediğim kadar lego almak dahil:)
  • dubara  (10.06.15 10:05:18 ~ 10:14:43)
yemek olayını restoran yerine marketten aldığın peynir, salam, ekmek vs ile yaparsan rahatça yeter. dışarıda yersen legoları unut. :)

  • sen git ben geliyorum  (10.06.15 14:14:04)