Oy ve Ötesi

Oy ve ötesinin gönüllü müşahit rehberini yeni okuyabildim de yoğun olduğum için biraz, genelgedeki maddeler hakkında vs birkaç sorum olacaktı, bu konuda bilgili birileri özelden yazabilir mi?

özelden sorma buradan yaz hocam, herkes faydalansın.

  • yatagants  (06.06.15 12:38:17)
aynen, buyrun sorun, herkes faydalansın.

  • vejeteryanvampir  (06.06.15 14:27:36)
ben İstanbul-Maltepe'de yapıcam da müşahitlik.

Hangi 5 partinin asıl üyesi var?
Seçmen kağıdının arka yüzü de damgalanıp imzalanır diyor gönüllü müşahit rehberinde, ne anlama geliyor tam olarak?
Saat 17.00'den sonra gelen seçmen oy kullanamaz. O sırada sıraya girmiş olanlar kullanabiliyor mu?
Sandık seçmen listesinde oy kullanmamış olanlara ait imza
bölümü çizilmek suretiyle kapatılır, yapılmasi zorunlu mu ?
Zarfların üstüne sabah damgalananla akşamki zarflardan birinde mühür aynı yerde değilse?
Oy ve ötesinin internet sitesindeki tutanaklarda örnek,not vs. yazıyor, bu tutanakları basıp direct kullanabilir miyiz?
şimdiden teşekkürler
  • guguklusaat  (06.06.15 15:23:12)
Bu çizilerek kapatılır hakkında şöyle bir muallak durum mevcut: eksisozluk.com

Başkan tarafından sayılan ve 17:00'da sırada olan herkes oyunu kullanabilir. Sonrasında kullanılamıyor.

Diğerlerini yetkili arkadaşlar cevaplandırsın. Bilgim bitti.
  • sevgikusunkanadinda  (06.06.15 15:32:52)
*Hangi 5 partinin asıl üyesi var?
- Gecen secimde en cok oy alan 5 parti.
*Saat 17.00'den sonra gelen seçmen oy kullanamaz. O sırada sıraya girmiş olanlar kullanabiliyor mu?
- Evet.
*Sandık seçmen listesinde oy kullanmamış olanlara ait imza bölümü çizilmek suretiyle kapatılır, yapılmasi zorunlu mu ?
- Evet. Cok onemli.
*Zarfların üstüne sabah damgalananla akşamki zarflardan birinde mühür aynı yerde değilse?
- Muhur ayni muhurse bir yaptirimi yok. Farkli bir muhurse, muhur yoksa zarf gecersiz.
*Oy ve ötesinin internet sitesindeki tutanaklarda örnek,not vs. yazıyor, bu tutanakları basıp direct kullanabilir miyiz?
- Evet. Geneldir, ozel olarak konuyu aciklayip kullanirsiniz.

www.youtube.com
  • f_d  (06.06.15 15:39:51 ~ 15:42:23)
Her fiziksel engelli vatandaşın yanında bir kişi yardım etmek için oy kullanma kabinine girebiliyor fakat bir kişi sadece bir seçmenle kabine girebiliyor. Bu gelen refakatçiden imza, kimlik vs soruluyor mu?
Akşam ilçeye gitmek için kura çekiliyormuş bir de, müşahit olarak kurula girersek, biz de o kurada yer alabiliyoruz değil mi asıl üye olmanın bir önemi var mı burda?

  • guguklusaat  (06.06.15 18:40:34)