oy ve ötesi

en başından beri gönüllü olmak istiyordum fakat lokasyon konusunda biraz sıkıntı var. kocaeli'de oy vermem gerekiyor fakat o gün istanbul'a da dönmem gerekiyor. müşahit olsam kaçta sandık başında olmam gerekir? halledebilir miyim o gün içerisinde?

çok rahat sabah ver oyunu geç istanbula. 17.00 dan sonra okulda olsan yeterli.

  • alp9900  (05.06.15 23:49:46)
17:00'den sonra olsan yeterli diyenler sanırım siyasi partilerden müşahitlik yapmış olanlar. zira çeşitli partilerden bu biçimde müşahitlik yapma alışkanlığı olan ve bu yüzden de pek çok hak kaybına sebep olan müşahitler var. bu tutumdan da çokça şikayet ediliyordu. yoksa oy ve ötesi'nde sabah 7:00'de sandık çevrenizde olmanız isteniyor. kaldı ki pratikte belli bir saatten sonra gittiğinizde sandık başkanının kabul etmeme riski de var. siz yine de elinizden geleni yapın derim.

  • microfiction  (06.06.15 00:00:58)
@microfiction 7'de sandık çevresinde olmaları isteniyorsa başka yerlerde oy verenler napıyor? oy verip 1.5 saat içinde geçmeyi düşünüyorum istanbula. oluru yok mu acaba?

  • la mort heureuse  (06.06.15 00:05:00)
sandıklar açılır açılmaz oy ver hızla geç istanbula işte. oy ve ötesiyle görüşsen organize edersiniz vakti

  • dinsiz adam  (06.06.15 00:37:00)
Hic olmamanizdansa oy sayiminda bulunmaniz daha iyi. Ancak mumkunse oylama baslamadanki hazirlik surecinde de bulunmaniz onemli. Oy ve otesi basta sandikta bulunmayi, gun ici bos bir anda oy kullanmaya gitmeyi ve oy kullandiktan sonra geri gelmeyi oneriyor. Ancak durumunuz yoksa sadece sayimda bulunmaniz da hic yoktan iyidir.

  • f_d  (06.06.15 01:03:10)
@la mort heureuse sabah gördüm ikinci sorunuzu. dinsiz adam ve f_d gayet yerinde cevap vermişler. oyunuzu verdikten sonra geçebileceğiniz en erken saatte sandığınızın başında olun. bu arada dinsiz adam'ın dediği gibi bugün okul sorumlunuzla bir görüşün, ondan fikir alın, zaman konusunu birlikte düzenleyin. başarılar.

  • microfiction  (06.06.15 08:34:50 ~ 08:35:00)