fransa hakkinda

merhaba arkadaslar

fransa kiyilarinda nice, cannes, st. tropez, marseille, arles, nimes, montpellier sehirleri hakkinda bilgisi olan var mi? bunlardan hangileri gezmeye deger???

hepsi.

ayrıca akdenizin başketin marseilledir

ek. parisin amk
  • zugas  (04.06.15 00:01:27 ~ 00:10:41)
St.Paul de Vence demeye geldim!

  • gis  (04.06.15 00:06:40 ~ 00:08:32)
@gis St.Paulde Vence nasil??

  • kucukharfler  (04.06.15 00:09:05)
açıkçası kişisel zevke çok bağlı fakat dar sokakları, mimarisi, bitki örtüsü doğallığı, tertemiz havası yeter benim için.

ek olarak st tropez ve monacoya gördüm demek için gidilir sadece gün harcamaya değmez fikrimce.

marseille ve nice tabiki görülmeli montpeiller yi henüz bilmiyorum.
  • gis  (04.06.15 00:11:21 ~ 00:16:30)
@ gis nice den barcelonaya arabayla gidilecek. ama aralarda konaklanacak. hangi sehirlerde konaklanmali ve gezmeli onu planlamaya calisiyoruz. belki konaklamadan st.tropez de ve monacoda gecerken gezebiliriz. St.Paul de Vence normalde yolumuzun disinda kaliyor, o nedenle sordum

  • kucukharfler  (04.06.15 00:22:44)
ben gidip görmedim ama allahınız varsa benim için nice ve montpellier'ye gidin ya. ben buraları göremeden ölcem sanırım, siz benim için de görün. montpellier hoş güzel şehir diye biliyom ama öyle çok turistik atraksiyonu yok sanırım. öyle güzel sakin bi şehir yani büyük beklentiyle gitmeyin. tabii bu benim istanbul'dan yaptığım bi gözlem, belki efsane bi şehirdir bilemem. ama nice çok güzel kesin oraya gidin.

  • der meister  (04.06.15 00:24:22)
Evet st paul de Vance rotanız dışı kalıyor bu aslında biraz da sizin daha önce nereleri gördüğünüz ve beğendiğinizle alakalı?

öncelikle kaç gününüz var ki ?barselona hariç bu önemli.
  • gis  (04.06.15 00:29:36)
toplamda 7 gün falan. 8 belki.
barcelona disinda 5-6 falan yani.
daha önce gördügüm cok yer var ama buralara yakin olarak italyada venedik floransa mesela begendigim yerler.
  • kucukharfler  (04.06.15 00:55:47)
barselonaya 3 günden az ayırmazdım ben olsam. ki o bile az çünkü ben müzeci gezici filanım.

kalan 5 günü 6 yapabiliyorsam erken kalkmalı geç yatmalısından düşünerek full yararlanmalı:
2 gün nice-cannes-st paul de vance(çünkü buraya başka zaman özel arabasız gitmek zor özel araba varsa mutlaka gider bi görür inerdim nice ten yarım saat uzaklıkta bi kasaba yav hatta köy özelliği nostaljik olması)
2 gün marseille
1.5gün montpeiller ye ayırırdım.

haa bu tatilden beklentim deniz kumsa ve erken kalkıp yollara düşmeceli bişey istemiyorsam monpeiller yi tek güne indirir nice e eklerdim.

şu haliyle bile çok kompakt. en güzeli 1 hafta güney fransa 5 gün barselona :)

şu da var belki marseille e gidip çok kozmopolit güvensiz biyer görüp sıkılacaksınız o zaman tekrar bi plan değerlendirmesi yaparsınız. evet marseille çok önemli bir liman fakat herkes sevemeyebiliyor.
  • gis  (04.06.15 01:16:03 ~ 01:27:45)