gunes koruyucu krem dovmeyi korur mu

Dovmenin solmasini yani?

cevap gelirse beni de yeşillendirin :) ama bi yılı geçtikten sonra güneş sıkıntı olmuyor diye biliyorum yanılıyor muyum?

  • nymphe  (01.06.15 20:25:24)
Dövmenin renklerinde bozulma yada solma olurmu?

Dövmenizin renklerinde herhangi bir solma yada bozulma olmaması için dikkat etmeniz gereken güneşin ışınlarına karşı korumaktır. Özellikle yaz aylarında dövmeniz birebir maruz kalacak bölgelerde ise güneşe çıkmadan önce yüksek faktörlü güneşten koruma kremlerinden iyice sürmeniz ve biraz derinizin kremi özümsemesini beklemeniz gerekir. İkinci dikkat edilmesi gereken nokta ise solaryum. Sonbaharda yada kışa dönerken kişiler daha bronz bir ten renklerinin olmasını isterler bunun için yapılması gereken tek işlem solaryumdur. Solaryum güneşe göre daha etkili ışınlar gönderir. Bu ışınlar dövmenizin solmasına neden olabilir. Bundan dolayı solaryum yaptırmadan önce dövmenize yapacağı etkiyi düşünüp öyle yaptırın. Dövmeler deriye uygulandığından kişiler yaşlandıkça dövmeleride onlarla birlikte yaşlanacaktır. Sonsuza kadar aynı renk ve şekilde durmasını bekleyemeyiz.
www.dovmeci.com
  • nymphe  (01.06.15 20:28:09)
evet korur. 1 değil 10 yıl geçse de güçlü bir güneş kremi kullandığın takdirde dövme biraz daha geç solar. kullanılan boyanın kalitesi, dövmenin derinliği gibi çok daha önemli etkenler olsa da her dövme yıllar içinde (1-2 yıl değil uzun zamanlardan bahsediyorum) solar.

  • gizemlikovboydankacankertenkele  (01.06.15 20:30:00)