Firefox - dosyaları indirmeden açma

Merhaba Firefox ile çalışırken dosyaları kaydetmeden görüntülemek istiyorum. Fakat doğrudan indirmeye çalışıyor. IE kullanırken karşımıza çıkan aç/kaydet/farklı kaydet gibi bir seçenek var mıdır? Teşekkürler
not: mac kullanıcısıyım.

farklı kaydet seçeneği şu: i.imgur.com

şurada da dosya türlerinin nasıl açılacağı ayarı var: i.imgur.com
  • fusion2dx  (30.05.15 16:27:02)
Aslında tek istediğim açılan pdf dosyalarını kaydetmeden görüntülemek. her seferinde kaydedip silmek durumunda kalıyorum. Asıl sorunum buydu.

  • dengelisiz  (30.05.15 16:55:09)
Arkadaşın söylediği yöntem işine yarar, aç kaydet seçeneklerinin çıkmasına yarıyor o. Ama senin asıl aradığın bende sanırım. Foxit reader'ın firefox plugin'i var, doğrudan tarayıcıda görüntülüyor pdf belgelerini. Plugin'i ayrı olarak var mı bilmiyorum, kısaca foxit reader'ı indirip kurarsan yanında geliyor ama.

Hiç aç kaydet bir şeylere gerek olmadan linke tıklayınca yeni sekmede açıyor sana içeriği.
  • mindwars  (30.05.15 17:17:51)
foxit reader indirdim. zipli olduğu için açamadı. izip, p7zip ve winzipedition gibi seçenekler de işe yaramadı.

foxit for mac trial olmayan bir link var mıdır? ben sanırım foxit for mac değil de for windows indirdim.
  • dengelisiz  (30.05.15 17:48:07)
anladığım kadarıyla tek yapmam gereken uygun firefox eklentisini kurmak.

chrome kullanamam zira uzaktan erişimle kütüphaneye firefox ile bağlanıyorum.
  • dengelisiz  (30.05.15 17:59:54)
aradığın seçenek şöyle birşey: i.imgur.com

  • fusion2dx  (30.05.15 18:10:51)
fusion2dx

önizleme yapıyorum ama aynı zamanda kaydediyor :)
  • dengelisiz  (30.05.15 18:16:42)
podrostok

dediğin gibi bu daha zaman alıcı ama teşekkür ederim

tek istediğim kaydetmeden pdf dosyası görüntülemek

mac ve firefox ile tabi
  • dengelisiz  (30.05.15 18:48:18)
Şu ana kadar yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

ama bu konuda hala önerilerinizi bekliyorum :) bilgisayarım çöplüğe döndü.
  • dengelisiz  (30.05.15 20:17:57)
Bilgisayarınızın mac olması işi zorlaştırıyor. Biraz baktım da firefox 19. versiyonundan beri yerleşik pdf okuyucuya sahipmiş zaten. Eğer güncel değilse bir güncelleyin, hala olmadıysa addons.mozilla.org bu arkadaş eski sürüm firefoxlara bu özelliği getirmek için yapılmış belki bu yardımcı olur.

Edit: Ayrıca podrostok arkadaşın gönderdiği linke de bir bakın. Şuna: support.mozilla.org

Edit 2: Son olarak da adobe reader'ın plugin i var: support.mozilla.org
  • mindwars  (30.05.15 20:25:56 ~ 20:30:35)
addons.mozilla.org şu işini görmedi mi?

birde tam olarak indirmeden açma diye bir şey yok, açabilmesi için o pdf'in bilgisayarına inmesi gerekiyor zaten, sadece ie yada chrome bu pdf'i geçici bir yere kaydediyor ve kapatılırken oradan siliyor. (Hatta eğer ayar geçmezsen ara sıra siliniyor her kapanışta da değil)
  • selam  (30.05.15 20:28:39)
Adobe Flash Player'ı güncelledim.
mimetypes.rdf'yi sildim.
pluginreg.dat'ı sildim.
PDF Viewer kurdum.

ama yine OLMADI :) AĞLAMAYA GİDİYORUM.
  • dengelisiz  (30.05.15 21:19:00)
sonradan aklıma geldi. (bkz: #32288876)

  • fusion2dx  (31.05.15 00:18:28)
about:config bölümünden pdfjs.disabled anahtarı true olarak değiştirdim :) imgur'da gösterileni zaten yapmıştım. yine olmadı :)

emeği geçen herkese soundcloud.com hediyem olsun

olmadı yapamadık :)
  • dengelisiz  (31.05.15 00:32:51)