doping etkili kahvaltı

selamlar,

galiba farkında olmadan ufak bir depresyon atlatıyorum. bana sorsan gayet keyfim yerinde ancak vücudumun tepkileri pek öyle demiyor. yemek yemeyi unutuyor, üşendiğimden yemiyorum. kötü şeyler yiyeceğime hiç yemem dediğim için de çoğu kez aç geziyorum. 170 boyum var, kilom 55in altına düştü son bir kaç ayda. tek yaşıyorum, marketten temel gıdalar dışında bir şey almıyorum. pazara ise aylardır gidemedim.

velhasıl, günün en önem verdiğim öğünü olan kahvaltıyı da sıklıkla atlar oldum. alt kata poğaça/börek satan bir yer açılınca her gün oraya uğrar oldum açlığımı geçiştirmek üzere.

sizlere sorum şu; eski beslenme alışkanlığımı nasıl edinebilirim? kahvaltıda bana enerji verecek ne gibi şeyler tüketebilirim? gece eve geç geldiğimde iki dakikada kendime ne hazırlayabilirim?

kuru meyve ve kuruyemişler mineral açısından çok zengin olduklarından hem güçsüzlüğünüzü önler hem de metabolizmanızın hızla düzenlenmesini sağlar. fındık, ceviz, badem, keçiboynuzu ve çekirdekli kuru üzüm günlük olarak tüketirseniz ruh halinizdeki değişimi bile fark edebilirsiniz. hatta bunları çantada taşımak atlanan öğün yerine atıştırmak kilo kaybınızı önler. yeşil elma, galeta uzun süre dayandığından evde bulundup atıştırabilirsiniz. tahin-pekmez de uzun süre tok kalmanızı sağlar. bunları tüketirken çay ve kahveyi azaltırsanız yediklerinizden max. kazanç sağlar vücudunuz.
yemek düzeninizi sağlamaya çalışın. insülin dengeniz bozulursa sonu ilaç kullanmaya, diyabete varır. kadınlarda vücut yağ oranı belli bir düzeyin altına indiğinde hormonal dengeniz de bozulur.

  • madarch  (27.05.15 08:24:28)
Sabah yiyeceğin kahvaltı tabağını önceden hazır et. Sabah direkt tabağı çıkarıp mideye indir. peynir zeytin bal yumurta vs olsun.
Akşam için de en hızlı tarifler şunlar
sucuklu yumurta
meneMen
makarna
ton balıklı salata

Bi de bazı yemeklerin hazırlığını önceden yap dolaba at
mesela et kavur koy dolaba acıkınca hızlıca üstüne bişi eklersin
köfte yap buzluğa at 5 dkda ızgarada pişirirsin
basit bi çorba yap at dolaba
  • isimmisimyok  (27.05.15 08:26:19)
Tahıl miskinleştirir, uzak dur. Tam yumurta, kuruyemiş, peynir, zeytin ve yeşillik kahvaltı için ideal. Eve geç geldiğin günler için ton balıklı salata kurtarıcın olabilir. Kilo kaybetmek istemiyorsan, yanında yoğurt da yersin.

  • arnold schwarzeneger  (27.05.15 08:40:14 ~ 08:40:24)
şu an bir beslenme düzeniniz olmadığından protein ağırlıklı beslenmekten kaçının. (uzman değilim kendi bildiklerime dayanarak yazıyorum.) kaliteli karbonhidrat almanız önemli. hem depresif durumdan kaynaklı hem de yeme sorununuzdan kaynaklı metabolizmanız yavaşlamıştır. karbonhidratlı beslenme hızlı sindirim, çabuk enerji sağlayacaktır. her öğünde bir miktar doğrudan karbonhidrat içeren gıda alın. konuyu bu kadar saptırmışken bir öneride daha bulunayım. hafif tempolu yürüyüş, yoga ya da pilates vb. bir egzersiz ekleyin yaşamınıza.

  • madarch  (27.05.15 08:47:53)