En cok hangi ulkede para biriktirilir?

selam,

avrupa'da olmak sartiyla (uk dahil) ayni isi, ayni pozisyonu, ayni hayat standartini goz onunde bulundurarak en cok hangi ulkede para biriktirilir?

mesela isvicre'de maaslar cok yuksek ama hayat da pahali. almanya'da nispeten daha dusuk ama hayat ucuz vs.

kendi tecrube(leri)nizden ornek verirseniz super olur.

tesekkurler.

Londra dışında İngiltere iyi bir tercih. Ödemeler yüksek, çalışma şartları makul, market fiyatları falan da orta düzeyde.

  • heritage  (24.05.15 21:06:48)
kast ettiğimiz ülkeler kıta avrupası ise en güzel almanyada biriktirilir -biriktirdim de :)
uzun süre yaşamasam da çok arkadaşım UK, İsveç, Fransa gibi ülkelerde yaşıyor onları ziyaret ettim, bu mevzular da konuşuldu (daha önemlisi hepimiz benzer konumlarda çalışıyor, benzer paralar kazanıyorduk mezuniyetten sonraki ilk yıllarımızdı) ben Almanyada rahat biriktirirken mesela Londra'da para biriktirmek baya zor
Ancak şanslı isen veya çok zorlarsan olabilirliği de var; İsveç'te bi arkadaşım stockholm'ün biraz dışında, heykeltraş bir kadının şato gibi bir evinde, müştemilatta kalıyordu :) ben de kaldım bir odasında. Evi yurda çevirmiş kadın zaten :P Merkezde tek oda ev tutsa vereceği paranın yarısını bile vermiyordu. Ancak işte dediğim gibi, istisna bişey bu, çok zorlaman lazım.

İtalya ve İspanyaya gezmek için gittim, yaşaması çok keyifli (standart bakımından böyle bir artısı var) ama oralar da pahalı
Ama mesela bi polonya, bi litvanya filan cidden ucuz...da oralarda da nasıl iş bulacaksın bilemiyorum.
  • niye ama  (24.05.15 21:24:42)
İsviçrede çalışıp almanyada yaşayın. Bi çok kişi yapıyomuş bu tarzda.

  • pshasha  (24.05.15 21:42:35)
Bu parayi sonra turkiye'de harcamak uzere biriktirdigini varsayarak londra disi uk ve almanya sinirina yakin İsviçre gayet makul oneriler bence de. Gerci suisse milyarlarca frank kayip yasadigindan sinira 100 km uzakta yasayanlarin diger ulkelerden (tabiki almanya) alisveri yapmasina ek vergiler koyarak engelleme yoluna gitti. sterlin ve isvicre frankinin tl karşısındaki degeri goz onune alinarak yapilmistir bu değerlendirme.

  • o ben degilim  (25.05.15 00:25:19)
illa avrupa olmayacaksa Avustlralya en tepe noktalardan biridir bu konuda

  • methamphetamine  (25.05.15 00:48:25)