su arıtma cihazı tavsiyesi

fiyat performans olarak en iyi su arıtma cihazı hangisidir?
bir yakınımız aqualine tavsiye etti. Başka önerisi olan var mı yoksa aqualine mı alsak?
Link verebilirseniz sevinirim. Bir de pompalı pompasız tazdik normalse farkediyor mu kalite açısından?
Bir de yaklaşık fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

Ben 4 yıldır waterbox kullanıyorum gayet iyi, tek bir sıkıntı bile çıkarmadı bugüne kadar.

  • Tears of Devil  (19.05.15 11:36:23)
Ya bi soruda benden olsun bu arıtma cihazlarına nasıl neden güveniyosunuz bizde de var ama hiç güvenilir gelmiyo bana yinede kullanıyorum ama bu arada bizdekide bms idi

  • topraam  (19.05.15 11:50:35)
merhaba. arıtma cihazlarının çalışma sistemleri aynıdır. cihazı iyi ya da kötü yapan içindeki filtreleridir. ters ozmoz sisteminden bahsettiğinizi varsayarak, ilk üç filtre büyük partikülleri ayrıştırırlar. ardından su membran filtreye gider. piyasada ilk üç filtrenin kalitesi hemen hemen aynıdır. asıl işi membran yapar. bu filtre suda bulunan mineralleri dahi ayırır ve atık su üreterek sistemden atar. bu filtre için genelde filmtec markası tavsiye edilir. ardından neredeyse saf su kıvamına gelen suyu, tatlandırıcı denen bir filtreden geçirilerek tatlandırırlar. hindistan cevizi kabuğu içeriyor genelde bu tatlandırıcılar.
sistemde yeterli basınç yok ise pompalı sistem tavsiye olunur. yeterli basınçtan kasıt, musluğu açtığınızda gürül gürül su geliyorsa genelde yeterlidir. genelde apartmanlarda ilk 3 katta pompasız modelleri takarlar.
yeni cihazlarda 6. filtre detoks, 7. filtre alkali olarak geliyor ki bence hiç gerek yok, ve hatta saçma buluyorum. (suyun tadı hafif ekşi geliyor)
biraz alet edevat tamir bilginiz varsa kendiniz kurabilirsiniz. ben geçen ay bauhaustan 270 liraya 7 filtreli BMB RO-10 + detoks aldım. işyerine taktım, filtreler temizlenene kadar suyu akıttım.
güvenilirlik konusunda benim de şüphelerim var. ama damacanadan su içmem. pet şişeden de içmem. yanımda yöremde akarsu da yok. musluk suyu içilmeyecek kalitede ve böbrek taşı sorunum var.
  • o kadar da degil aga  (19.05.15 14:24:36)
ben de uzun zamandır yaptığım araştırmalar sonucunda daha yeni rainwater sipariş verdim.

  • vejeteryanvampir  (19.05.15 14:36:42)
aqualine 10 numara. yıllardır kullanmıyoruz. Suyu ve çayı çok lezzetli. Kesinlikle tavsiye ederim bende. Tanzik azsa pompalı al pek fiyat farkı yok zaten. eskişehirde pompasız ayvalıkta pompalısı var bende.

  • cptxxx  (19.05.15 22:56:43)