Motor kullanmayı öğrenmek

Selamlar,

Halihazırda B ehliyetim var ve scooter kullanmayı biliyorum. Ama sanırım sınavı vitesli motorla yapıyorlar.

Ne kadar sürer sınavı geçecek derecede öğrenmek?

Bilgi için tşklr.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (18.05.15 16:33:30)
b ehliyetin var ama, araba kullanmayı biliyor musun? aktif olarak kullanıyor musun? eğer öyleyse, motoru çözmek 10 dakika sürer. hakim olmak 1 hafta. amaaa, motosikletle trafiğe çıkmak, viraj almak vesaire uzun sürer. kaza yapmamış motorcu yoktur, kaza yapacak motorcu vardır derler.

  • icim urperiyor  (18.05.15 17:09:05)
benim sınavı scooterla yapmışlardı

  • gaza gelen  (18.05.15 17:15:30)
kişiden kişiye değişir. artık motosiklet sınavları daha ciddi yapılıyor. muhakkak vitesli (ybr 125 gibi) motosikletler kullanıyorlar ve yaklaşık 30 dakika kadar sürüyor. eger scooter hakimiyetiniz varsa sınav öncesi biraz pratik yaparak geçersiniz diye düşünüyorum.

ben de motosiklet ehliyeti alacağım ve iyi kötü vitesli scooter tecrübem var fakat yine de sınava girmeden önce 2 günlük özel ve birebir eğitim veren bir yerden ders alacağım riske girmemek için.
  • orient blue  (18.05.15 17:34:04)
Artık scooter ile yapılmıyor. O bilgi net de sınavı geçecek şekilde öğrenmek 2-3 dersle mümkün olur mu sizce?

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (18.05.15 17:49:11)
scooter tecrübeniz var ise benim gibi, bonus olarak bisiklet sürüyorsanız, genel olarak denge probleminiz yoksa, 2-3 seferlik eğitim -bence- yeterli olur ehliyet için. beni şu saniye sınava alsalar yine de geçeceğime eminim ama yine de pratik yapmak istiyorum.

  • orient blue  (18.05.15 17:59:59)
Heyecan bastı. Benim direksiyon kursu ders vermiyor. İstanbul/Avrupa'da ders veren birini tanıyan var mı?

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (18.05.15 18:01:51)
Yamaha Riding Academy var, ehliyet veren de GİSakedemi olması lazım. Hondanın da eğitimi güzel diyorlar. OMM var. İnternetten araştır bu kurumları.
Bu durumunla ehliyet alsan da sürme zaten. Üniversite kuluplerine danışmak iyi olabilir. Boğaziçi Üni. motosiklet kulubu eğitimleri indirimli alıyordu, misal. Facebookdan bakabilirsin.

  • fiber  (18.05.15 18:06:13 ~ 18:10:46)
Altin elbiseli adamı da araştırın istanbulda iseniz. Yardımcı olur diye tahmin ediyorum nereden nasil egitim alinir konusunda.

  • orient blue  (18.05.15 19:10:28)
@fiber, Ben de Boğaziçi'ndeyim de facebook'tan vs. ulaşamadım öyle bir kulübe.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (19.05.15 03:10:56)