karaciğerini böbreğini satan insanlar

www.fibhaber.com

ben bunları filmlerde oluyor sanıyordum. insanlar resmen ilan veriyorlar uygun fiyata böbreğimi satabilirim diye. bu nasıl bir insanlıktır? nedir yani bu inanın aklım almıyor. ve utanmadan fiyat beğenmeyenler, pazarlığa girenler falan var. adam peşin çalışıyorum demiş, ulan sen nasıl bir insansın?

yalan olabilir bunlar. bildiğim kadarıyla akraba bağı yoksa doğrudan organ veremiyorsunuz bu tip satışların önüne geçmek için. rüşvet vs gerekiyormuş hastaneye doktora.

ama emin değilim. kaynağım yok sadece aklımda kalmış bi yerde okumuştum.
  • kanzuk seni yiyeceğim arslanım  (16.05.15 02:03:02)
Cok uzuldum be. Adam yurtdisinda okuyan kizi icin bunu yapiyor. Yada en az bir digerinden daha kotu bi durumda oldugu icin. Cok aci.

  • 2006  (16.05.15 02:04:24)
e yuhh ya hale bakar mısın :o şoook!!!

  • gündüz m  (16.05.15 02:04:40)
bi böbrek 65 bin ucuz değil mi yau. piyasa ölmüş.

  • bacardicola  (16.05.15 02:08:25)
Bir tanıdığım satmak için arıyordu ama ne yapacağını bilemedi, kaldı öyle. Babası hasta, ameliyat olması gerek. Ameliyat sigortalı haliyle 54000'a patlayacak. Kendi işsiz, baba emekli, borç o kadar bulunmuyor, kredi verilmiyor. Adam böbrek satacak yer arıyordu. Sonradan para borç harç bulundu bir şekilde.

  • aychovsky  (16.05.15 02:12:39)
genelde mafyalar, çeteler bakar yahu böyle işlere. organını satmak zaten illegal, hastanede rüşvetle falan da kolay kolay yapılacak iş değil. doktorların hepsi hastanede çalışan çok tatlı insanlar değil sonuçta, mafyanın da böbrek almayı bilen adamı oluyor.

satanların %99'u da sanırım ihtiyaçtan dolayı yapıyordur bunu. birincisi dediğim gibi illegal, ikincisi çıkarıp böbreğini alıyorlar yani kolay değil. üçüncüsü, yaşamını tek böbrekle devam ettirmen gerekiyor. millet salak değil, elime 100 bin lira geçsin diye kimse ne idüğü belirsiz adamların ameliyat masasına yatmaz yani. çok yüksek miktarda para gerektiğinde ve alternatif kalmadığında düşünüyorlardır bunu.

"peşin çalışıyorum" diyen ya da pazarlık yapan adamlar da iplerin kendi ellerinde olduğunu biliyorlar. o durumda olsan sen de aynısını yapardın muhtemelen. paraya muhtaç insanların organlarını alıp satan birinden iyi kalpli, vicdanlı olmasını beklemek garip.

yalnız ben bir dayının yazdığına çok güldüm. herif uygun fiyattan satılıktır içkim sigaram yok falan yazmış aksjhfajsklş. araba satıyor sanki pezevenk.
  • der meister  (16.05.15 02:26:30)
suriyeli insanların organlarını çalanlar var :/ çocuğunu satanlar var, kendininkini satması yine yarı delilik.

  • aithra  (16.05.15 11:21:24)